ollaan lähdössä ensi talvena samuille(2 aik.) ja kohteena lamain alue hotelli Aloha resort. olisi kiva kuulla kokemuksia paikasta ,sillä näitä juttuja lukiessa alkaa jo tuntua ettei samui ole enää meitä rentoa ja rauhallista lomaa hakevien aikuisten paikka. korjatkaa toki jos olen ymmärtänyt väärin.
Lamai beach
koo+vee
41298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lamai on oikein mukava paikka. Paljon rauhallisempi ja aidompi kuin Chaweng.
kiitti vastauksesta. samuilla näköjään on myös paljon nähtävää joten onko viisasta hommata mopo vai käyttäisikö turvallisesti taksia? onko liikenne yhtä vilkasta kuin esim. ao nangissa. olisiko kokemuksia koh taosta sinne kun mielellään poikkeaisi kun lähellä on.
Koh Taolla on erittän kaunis ranta(varsinkin illalla). Ravintolat kattavat pöydät rannalle ja sinne tuodaan lyhtyjä illalla joten oikein kaunista on.
Yleisesti ottaen monet kehuvat taoa paratiisiksi.
Taolla on pieni "keskusta" jossa jonkunverran ravintoloita. Osa oikein hyviä, osa surkeita. Ne ravintolat rannalla missä käytin eivät olleet kovin hyvä (ruoka turistimössöä).
Ellei sukella niin tekemistä riittää pariksi päiväksi.
Me vietettiin saarella viikko ja se oli meille liikkaa.
Syy minkä takia me ei tykätty on yksinkertaisesti se että että paikka on tehty ainoastaan turisteille.
Kaikki paikathan ne on "turistipaikkoja" mutta täällä ei muuta ollutkaan...
Kaikenkaikkeaan kuitenkin kaunis saari ja kannatta käydä tutustumassa kun kerran sielläpäin on.
Lamai on vielä melko rauhallinen, ainankin päivisin rentoa porukkaa liikkellä. Jos haluaa oikein rauhallisen ja siistin rannan Samuilta missä moottorit ei pärise ja illalla hiljaista, Fishermans Village Bophut Beach.