YAMAHA

Puhutaan paljon tuollaisen (ja kait CRF 450) käynnistyvyydestä onko siinä kellään millaisia ongelmia ollut? Eli iso ykspyttynen nelariko on se ongelmarakenne, vai?

Ps. Olen harkinnut uutta sellaista ihan polulle ja pellolle! Tai sitten CRF 230 F (vähän toista maata mutta se startti..)
2220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kunnossa oleva nelari käynnistyy helposti.
Kunhan oikean systeemin löytää niin ei tarvi juurikaan polkea.
Mutta jos antaa kaasua tai venttiilit kantaa niin ei käynnisty ihan helpolla..

Äänestä
  • mulla just tollanen YZ 450 f 2004. mopo on harrastekäytössä. ruutia on ihan vidunpaljon. eipä tarvi juuri keirroksia käyttää. se lisää moottorin ikää, kun lähes tyhjäkäynillä köröttelee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YZ 450 kirjoitti:

Puhutaan paljon tuollaisen (ja kait CRF 450) käynnistyvyydestä onko siinä kellään millaisia ongelmia ollut? Eli iso ykspyttynen nelariko on se ongelmarakenne, vai?

Ps. Olen harkinnut uutta sellaista ihan polulle ja pellolle! Tai sitten CRF 230 F (vähän toista maata mutta se startti..)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu