toimintaterapia

Minkälaiset pääsykokeet ovat tulossa? Onko kokemusta Helsingistä?
3597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itse (toivottavasti) olen menossa jyväskylään pyrkimään ja siellä taitaa ohjelmassa olla opettajan haastattelu, jonkinlainen toiminnallinen tilanne/ryhmätehtävä ja psykologiset testit? Helsingissä mielestäni myös kirjakoe.

Äänestä
  • Onko Jyväskylän AMK:n toimintaterapiaan mitään ennakkotehtäviä, kuten portfoliota tms? Muistaakseni esim. Helsingissä tai Turussa laaditaan portfolio. Olisi mielenkiintoista tietää, vaikka käytännöt voivat luonnollisesti muuttua vuosittain.

    Onnea kokeeseen!

    Äänestä

  • Tulevaisuudessa pyrkivä kirjoitti:

    Onko Jyväskylän AMK:n toimintaterapiaan mitään ennakkotehtäviä, kuten portfoliota tms? Muistaakseni esim. Helsingissä tai Turussa laaditaan portfolio. Olisi mielenkiintoista tietää, vaikka käytännöt voivat luonnollisesti muuttua vuosittain.

    Onnea kokeeseen!

    Turussa ei ainakaan ole tuollaista portfoliota. Meillä on ollut opettajien/psykologin haastattelu, kirjalliset kokeet ja ryhmätehtävä. Heh, toivottavasti jokaiselta pyrkijältä testataan kahvinkeitto!--> Alaa opiskelevat ja jo valmistuneet,YOU KNOW ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eot kirjoitti:

Minkälaiset pääsykokeet ovat tulossa? Onko kokemusta Helsingistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu