ostoksia

Onko Rodoksella sama kaupankäynnin meininki kun on esim. Kanarian saarilla, jossa paikalliset käyvät ostoksilla eri kaupoissa kuin turistit.

Usein nämä kauppapaikat ovat vähän sivummassa ja hintataso on huomattavasti edullisempi kuin turistikaduilla ja niissä myydään kaikkea ruuasta kenkiin ?
41164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rodoksen kaupungin keskustassa on yksi tavaratalo (jossa myös ruokaosasto), muut isot ruokakaupat on kaupungin laitamilla. Keskustassa on paljon vaate- ja kenkäkauppoja joissa myös paikalliset asioivat. Toki niitä kauppoja on muuallakin, mutta parhaat taitaa silti olla siinä keskustassa.

Äänestä
  • missä se tavaratalo on osoite tai sijainti kiitos.

    Äänestä


  • on Pappou kirjoitti:

    Ja se sijaitsee 25th Martiou-kadulla n. puolivälissä. Tässä linkki karttaan:http://www.rhodes.gr/portal_en/images/map_rhodescity.jpg

    siellä se oli ja oli halpaa kinkkua ja juustoa hotelimme oli ihan vieressä 150m.irtotavararana ostetiin ja juusto kanssa.hieno homma tänks.oli ihanat kelit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostoksia kirjoitti:

Onko Rodoksella sama kaupankäynnin meininki kun on esim. Kanarian saarilla, jossa paikalliset käyvät ostoksilla eri kaupoissa kuin turistit.

Usein nämä kauppapaikat ovat vähän sivummassa ja hintataso on huomattavasti edullisempi kuin turistikaduilla ja niissä myydään kaikkea ruuasta kenkiin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu