CBR 600 vikoja?

Tollanen pitäis ostaa,

Eli, olen hankkimassa itelle CBR 600F vm-97 mallista pyörää. Onko kokemuksia, oliko mitään mainittavia isompia vikoja? Miten tollaseen pyörään onnistuu laukkujen/telineiden asennus?
1685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meikällä alla 57 tkm ajettu -93:n, josta oon itte ajanu n. 32 tkm viimeisen
neljän kesän aikana. Tänä aikana oon uusinu ns. "kulutusosien" lisäksi mm.
nokkaketjun ja kiristimen, jännitteensäätimen (ja akun), bensahanan sekä
takarattaan nykäyksen vaimentimet. Varaosien saatavuus on vaihdellut
hyllytavarasta neljän viikon odotukseen (jännitteensäädin viime kesänä -
keskellä parasta ajokautta tietenkin!)

Reissussa oon käyttäny tankki- ja 44 l takalaukkua (isohko, mutta sisään
menee esim. kaksi kypärää). Mallikohtanen takateline on merkkiä Kappa,
eikä se ilman laukkua rumenna pyörän ulkonäköä mielestäni kohtuuttomasti,
jos ei kyllä kaunistakaan. Jos suunnittelet matka-ajoa kolmella takalaukulla
ja kyytiläisellä varustettuna, niin sitten voisi olla kyllä harkinnan arvoista
miettiä isompaa pyörää. Kiva pyörä pienellä kuormalla yksin ajellessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja kirjoitti:

Tollanen pitäis ostaa,

Eli, olen hankkimassa itelle CBR 600F vm-97 mallista pyörää. Onko kokemuksia, oliko mitään mainittavia isompia vikoja? Miten tollaseen pyörään onnistuu laukkujen/telineiden asennus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu