Huomenta!

Taas yksi aamu vähemmän ennen kesälomaa ja kammasta katkeaa yksi piikki. Opettajan parhain päivä on kohta käsillä ja veisuu tulee sydämestä.
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En edes kuulu kirkkoon, mutta Suvivirren kajautan kuin Kyösti karaokessa, eikä hymyä tarvitse edes teeskennellä!

13 piikkiä armaan ajan joutumista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aamuvirkku pikku sirkku kirjoitti:

Taas yksi aamu vähemmän ennen kesälomaa ja kammasta katkeaa yksi piikki. Opettajan parhain päivä on kohta käsillä ja veisuu tulee sydämestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu