Focus savuttaa

Mistä mahtaa johtua, kun Tdic Focus päästää kylmänä käynnistettäessä mustan savupilven takamuksistaan?
51854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Focusta ei ole poljettu kunnolla. Tee sillä muutamia 0-100 km/h kiihdytyksiä kierrättäen yli 4000 r/min. Ekoilla kiihdytyksillä voi savuttaa aika reilusti, mutta pikkuhiljaa savutus vähenee.

Äänestä

...kylmänä startatessa,mutta on väriltään sinistä. Loppuu kyllä kun on käynyt puoli minuuttia. Kovemmin kiihdyttäessä pössäyttelee jonkun verran mustaa. Liekö normaalia värikirjoa 120 tkm ajetussa dieselissä?

Äänestä
  • focuksen pitääkin savuttaa, kitistä, natista, kolistaa , ruostua ja savuttaa NOIN vanhana 120000km on monta kilometriä eikä fordi kestä niin paljoa.

    Äänestä

  • moottorin sammutin läppä on menossa rikki. siaitsee imupuolella. läppä sulkeutuu kun auto sammuitetaan. rikkoutuessa auto lähtee käymään mutta sammuu heti, savuttaa... voi ohittaa kun ottaa alipaine letkun irti ja tulpaa jotta ei syty moottorin vika valo.. tarpeeton (on tehty sitä varten jotta moottori sammuu tasaisemmin).. henkilö kohtaisesti on 2l tdci

    Äänestä

Dieselin savutus kylmänä normaalia, katso vaikka pakasta repäistyä 50 000euron Volvoa niin savua tulee aivan samalla lailla. Muista joskus ajaa pidempää matkaa ja reilulla nopeudella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diesel kirjoitti:

Mistä mahtaa johtua, kun Tdic Focus päästää kylmänä käynnistettäessä mustan savupilven takamuksistaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu