Ford Talouselämän

Talouselämän päiväkirje - talous ja taustat 13.05.2008

PÄIVÄN UUTISKOMMENTTI:

Kiassa on kivampaa kuin Fordissa

Korealaisen ratissa on tyytyväisempi kuski kuin Fordissa tai Nissanissa. Alfa-kuskit antavat anteeksi surkean huollon. Ihmisen suhde autoon on kummallinen, voi päätellä tänään julkistetusta tutkimuksesta.

http://www.talouselama.fi/doc.te?f_id=1359493&s=u&wtm=t e-13052008
4390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Korealaisautojen Kian ja Hyundain omistajat ovat tutkimuksen mukaan keskimääräistä tyytyväisempiä autoihinsa. Asiakkaat ovat myös korealaisten huoltoihin hiukan tyytyväisempiä kuin, Renaultin, Audin,Volkswagenin huoltoon. Kommenteista päätellen ongelmia taitaa olla myös Fordilla joka sijoittui tuulilasin tutkimuksessa 2008 sijalle 24.

Äänestä

Fordilta vaaditaan enemmän,kian omistajat on tyytyväisiä niin kaua kun takuu riittää.Huono auto tarvii pitkän takuun.

Äänestä

Mistä oikeasti sikiää näitä ihmisiä, jotka tykkäävät kirjoitella automerkeistä turhia artikkeleja? "kiassa kivempaa kuin voordissa".. (Oikeasti tuli pieni hiljaisuus..)"ihmiset antavat anteeksi surkean huollon" voe vttu! Ongelmat alkavat aina siitä, kun mitään ei saa korjata, jotta lasku ei nouse. Ongelmat lähtevät aina omistajasta, samoin negatiivisuus merkkiä kohtaan. Jos ei tykkää voordista niin ei aja voordilla, simppeliä? :D

Äänestä
  • " Jos ei tykkää voordista niin ei aja voordilla, simppeliä? :D"

    Entäs sitten jos tykkäisi voordista mutta siitä kiiasta saa niin huonosti vaihdossa?

    Sitten tullaan vittuilemaan tänne voordipalsatalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutiskirjeessä kirjoitti:

Talouselämän päiväkirje - talous ja taustat 13.05.2008

PÄIVÄN UUTISKOMMENTTI:

Kiassa on kivampaa kuin Fordissa

Korealaisen ratissa on tyytyväisempi kuski kuin Fordissa tai Nissanissa. Alfa-kuskit antavat anteeksi surkean huollon. Ihmisen suhde autoon on kummallinen, voi päätellä tänään julkistetusta tutkimuksesta.

http://www.talouselama.fi/doc.te?f_id=1359493&s=u&wtm=t e-13052008

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu