Englannin kansallisarkiston äskettäin julkaistujen asiakirjojen joukossa on raportti jonka mukaan kaksi englantilaista lennonjohtajaa vuonna 1984 havaitsi ufon joka saapui lentokentälle, laskeutui pikaisesti ja poistui taas suurella nopeudella.
Kuitenkin Englannin puolustusvoimat toteavat etteivät ole löytäneet mitään todisteita maanulkoisesta toiminnasta.
Lukiessani tästä tapauksesta mieleeni tuli että tässä meillä on taas koko ufoilmiö pähkinäkuoressa. Luotettavat todistajat kertovat yhtä ja viranomaiset sanovat toista.:
http://www.suntimes.com/news/world/946860,ufo051308.article
Kuitenkin Englannin puolustusvoimat toteavat etteivät ole löytäneet mitään todisteita maanulkoisesta toiminnasta.
Lukiessani tästä tapauksesta mieleeni tuli että tässä meillä on taas koko ufoilmiö pähkinäkuoressa. Luotettavat todistajat kertovat yhtä ja viranomaiset sanovat toista.:
http://www.suntimes.com/news/world/946860,ufo051308.article
Vastaukset 6
Vanhimmat
Toisaalta toi oli puolustusvoimilta aika "ympäripyörä" vastaus, eli ei ihan väärinkään. Eli siis siinä missä lennonjohtajat havaitsivat "ufon" (eivät tainneet käyttää ufo nimikettä?), niin yhtä hyvinhän voisi väittää viisastellen, etteivät he voi todistaa sen olevan todiste maan ulkoisesta toiminnasta. Että sikäli on "fiksua" käyttää sanoja "maan ulkopuolinen esine" yms. jolloin vältytään vastaamasta varsinaiseen ufo kysymykseen.
Ts. pitäisi ensiksi vaatia todistusta siitä, että kyseinen ilmiö ei ole luonnollinen, eli siis on keinotekoisesti tuotettu ilmiö, jotta voisi puhua omaavansa todisteita maanulkoisesta toiminnasta. Se onkin sitten toinen juttu suljetaanko silmät todennäköisyyksiltä...
Britannian juuri avattuja arkistoja:
http://www.youtube.com/watch?v=sGjeldptkIs
Tässä kotimaista "tarjontaa" asian tiimoilta:
http://www.uusisuomi.fi/viihde/23586-se-on-ufo-katso-video
Jokohan hieman esirippu "repee"....
"On vaikea saada ihmiset näkemään,
että se mikä heille on opetettu,
ei merkitse mitään,
ja että ainoat tärkeät asiat ovat ne jotka löytää itse."
- Dorothy L. Sayers -
enää enempää ketään ihmisiä. Voit saada pian Sayersin verikoirat perääsi ja postiluukusta tipahtaa muhkea korvausvaatimus johon sinulla ei ole kuitenkaan varaa. Äläkä luule että pelkästään Sayersin omat verikoirat lainauksia metsästäisivät, sillä sitä varten on ihan suomalaisiakin ammattilaisia koluamassa nettiä.
Ainakin kaksi tällaista tapausta on jo vireillä ja asianajajat hoitamassa asiaa.
tuohon Uuden Suomen juttuun.:
Uusi Suomi on julkaissut uutisen ' viihde ' - otsikon alla jostain kummallisesta syystä.
Ruotsalainen päivälehi Dagens Nyheter sen sijaan julkaisee sen asiallisena uutisena.
Lisäksi Uuden Suomen nettisivulla ei ole minkäänlaista päivämäärää. En ainakaan nähnyt sellaista.
Tiedemiehille A.Einstein edustaa auktoriteettia,viranomaisille kansalliset intsessit,henkistyneet yksilöt ja kontaktihenkilöiden kertomukset eivät "paina" juurikaan mitään,kun suuria "massoja"pidetään pimennossa,tai asioita väännetään vääriin "kategorioihin"."Totuus"selviää vain harvoille ja näillekin vain siinä "mitassa" kuin a.o.on valmiutta ottaa vastaan.