Tervehdys!
Kaipailen tietoa Lotta -sarjasta. Eli mikä olikaan Merri Vikin lottasarjan ensimmäinen kirja?? Ja jos jollain on koko sarjan kirjojen nimet järjestyksessä olemassa, olen vielä iloisempi.
Kiitos etukäteen avustanne!
Merri Vik, Lotta -kirjat
6
3747
Vastaukset
- Alyxandria
Heipä hei,
täältä löytyy sivua alaspäin (noin puoliväliin) selaamalla koko Merri Vikin Lotta-sarja järjestyksessä:
http://www.tampere.fi/kirjasto/lapset/tyttokla.htm
Ensimmäisen kirjan nimi on Lottapa tietenkin. Ihania klassikoita, koko sarjan olen aikoinaan lukenut. Pitäisi varmaan joku päivä virkistää muistia ja lukea uudestaan!
Lukuiloa!
-Tessa- -Mörökölli
Eli oisko kellään "vanhaks" jääneitä lotta-kirjoja, tai jos haluis niitä myydä pois.. ??
Ku ei meinaa enää mistään löytyä lotta-kirjoja.. Ei ees netistä.. =( - Doether
-Mörökölli kirjoitti:
Eli oisko kellään "vanhaks" jääneitä lotta-kirjoja, tai jos haluis niitä myydä pois.. ??
Ku ei meinaa enää mistään löytyä lotta-kirjoja.. Ei ees netistä.. =(Mä en missään nimessä halua myydä niitä! Ja kyllähän kirppareilta ja kirjakaupoista löytyy, itse ainakin olen löytänyt.
- tämä66
Lottapa tietenkinse on mul on 3 lotta kirjaa ja niissä lukee :)
- Doether
Meillä on jotain yli kymmenen Lotta-kirjaa. Haluaisi ne kaikki, nyyh:(
- Doether
Nyt tähän hätään en osaa kertoa kuin ensimmäisen kirjan. Se on "Lottapa tietenkin". Olen itsekin sarjan fani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 487996
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1176106Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593879Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu913839- 983589
- 553233
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743205Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint352593IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2232383- 521718