HD-ihmiset....

Elikkä kertokaapas kokemuksesta, että sopiiko matkalaisen kuskaamiseen nuo "pikkuuset" harlikat (883)?

...jaksaa viedä?

tack
5565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jollekin se sopii, jollekin ei. Jollekin sopii matkan tekoon matkasportti, yhdelle katu/matkaenduro. Yksi huolii vain Goldwingin "hyväksi" matkapyöräksi, joku nauttii eniten matkanteosta Uralilla, joku ajaa hymyssä suin Eurooppaan jollain 50 -luvun britillä.

Kyllä se on itse testattava ja koettava, millä ajamisesta kukin nauttii matkassa tai kaupungissa, tai molemmissa. Just kirjoitin aiheesta:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=99&conference=612&posting=22000000035201885

Äänestä
  • Sitä lähinnä tarkoitin, että "pärjää". Eli siten, että ko. laite jaksaa kuljettaa vaivattomasti kahta aikuita ihmistä -eikä tunnetta, että tarvittis jalalla auttaa :)

    Sinänsä, itse kuulun niihin joilla ei kiire mihinkään...

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    Sitä lähinnä tarkoitin, että "pärjää". Eli siten, että ko. laite jaksaa kuljettaa vaivattomasti kahta aikuita ihmistä -eikä tunnetta, että tarvittis jalalla auttaa :)

    Sinänsä, itse kuulun niihin joilla ei kiire mihinkään...

    Sellanen pätkä.Moneen lauseeseen voisi yhtyä. Ihan milenkiinnosta, millä ihmeen chopperilla sinä ajat?

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    Sitä lähinnä tarkoitin, että "pärjää". Eli siten, että ko. laite jaksaa kuljettaa vaivattomasti kahta aikuita ihmistä -eikä tunnetta, että tarvittis jalalla auttaa :)

    Sinänsä, itse kuulun niihin joilla ei kiire mihinkään...

    No jos tuota tarkoitat, niin kyllähän 883:n koneessa jo voima riittää tarkoituksiisi. Jaapanin myllyissäkin jo yksimukinen, vääntävä Suzuki Savage jaksaa kuljetella kahta kummasti, jos vaan tila riittää matkalaisten mieltymyksiin. Ja nimenomaan, kun sulla ei ole kiire minnekään, niin on kiva ajella sellaisella pelillä (883), joka jaksaa vetää hyvin pienilläkin kierroksilla, ei tarvii kepittää pikku vaihteita, vaan antaa vaan maamoottorin jytkyttää, kun on tielle päästy :)

    Äänestä

ei ole tavaton hoppu. Ja halavalla saa sen muutettu 1200:ksi, mikäli siltä tuntuu (käytännössä 883 ja 1200 porausta lukuunottamatta melkein sama peli). Itse tein tuo 883 -> 1200 muutoksen, tosin siinä vähän karkas homma käsistä... Tein muutoksen "pitkän kaavan" mukaan mutta tulos onkin parempi kuin 1200 uutena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...hoi! kirjoitti:

Elikkä kertokaapas kokemuksesta, että sopiiko matkalaisen kuskaamiseen nuo "pikkuuset" harlikat (883)?

...jaksaa viedä?

tack

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu