westien ruoka

Kuinka paljon annatte westielle päivässä ruokaa?
2416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanhemman (Uros, ei leikattu):
noin 200g päivässä NEU:ta (ilta- ja aamuateria) ( treeninamut, treenataan n. 2-3 kertaa viikossa ja mikäli treeninamuja on annettu runsaalla kädellä niin seuraava ateria on pienempi tai jää väliin)

Pienemmän (narttu, ikää 13 vko):
noin 160g/pv Orijen pentunappulaa kolmannella ruualla puuroa tai pentuNEUta n. 3/4 dl (riippuen päivän aktiivisuudesta) ja sitten pienen pieniä namupaloja päivällä palkkioina.


Pentu syö meillä aikas tuhdisti ja isompi sitten ei niin tuhdisti. Vanhemman kanssa harrastetaan agilityä ja jäljestystä ja agilityn takia mielummin hoikka kuin lihava.

Äänestä
  • Olen luullut, että on vain tavallista NEU-ruokaa.. Mistä tilaat/ostat omaasi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laiheliini kirjoitti:

Kuinka paljon annatte westielle päivässä ruokaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu