MITES OIS BENSAN HINTA

Laitetaanko Neste ja Shel POIKOTTIIN ei käydä naillä huoltoasemilla pakko laskea hintaa,sähköpostissa on kiertokirje jota pyydetään lähettämään 30 lle, eteenpäin.
6693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..osoite boikotillesi! Sori vaan. Jos bensan hinta todella riepoo teikäläistä , niin soppii sitten katsoa peiliin , sieltä se ahne markkinahirmu löytyy.

Suomessa myytävän bensan vähittäishinnasta n .3/4 on ERILAISIA VEROJA , JOIDEN MÄÄRÄN SUOMEN KANSAN ENEMMISTÖ KATSOO OLEVAN SOPIVAN TÄLLÄ TASOLLA. En ole nähnyt minkäänlaisia esityksiä että olisi ollut tekeillä bensiinin taikka dieselveron laskemista? Ja jos joitakin puheita on ollutkin niin ne ovat jääneet nimenomaan puheiden varaan - onko joku valitsemistamme edustajista tehnyt esityksen että näitä veroja olisi laskettava? Ja jos on niin onko eduskunnan enemmistö ( lue suomen kansan enemmistö ) kannattanut noita esityksiä?

Suomessa on välillinen ja edustuksellinen demokratia joka tarkoittaa lopputuloksena vain sitä että VALTA KUULUU SUOMESSA KANSALLE ,joka ei näytä sitä itse tietävän.

Demokraattisessa maassa nuo verolaitkin ovat eduskunnassa esitetty aikanaan ja kannatusta on näyttänyt löytyneen kansan syvistä rivistä, jos niihin halutaan muutosta niin silloin täytyy laittaa VALITSEMAMME KANSANEDUSTAJAT TÖIHIN. Eiköhän se liene vähän tehokkaampaa kuin nuo huonosti Suomessa purevat erilaiset boikotit...?

Äänestä

joooo

Äänestä

saatais taas urkittua ihmisten sähköposti osotteita.

ps: kaiken maailman ketju kirjeet on aikas arveluttavia.

Äänestä

Asiaan vaikuttamiseen on 3 mahdollisuutta ne ovat ihan simppeleitä ei siis tarvitse olla insinööri voidakseen niitä toteuttaa:) 1.ajamisen vähentäminen=on suora vaikutus kulutukseen ja päästöihin ja sitä myöten säästää mikä parasta selvää rahaa! eritoten kaupungeissa voitaisiin tällä tavalla saada lisää liikuntaa ja puhtia siihen tylsään kaupunki elämiseen jäisi myös aikaa vähemmän turhalle narinalle:/ 2,autolla ajamista vähennetään ainoastaan välttämättömät ajetaan siis mm lapset voidaan laittaa kävelten sinne kouluun ei heitä tarvinne autoilla kuskata harrastuksiin eikä muuanne=sääästyy siis edellen rahaa muuhun kivaan:) 3,vaihtoehto vaatiikin jo kansalaisilta yhteistyö kykyä jota ei tältä kansalta usko löytyvän ikävä kyllä,,,nimittäin bensiinin ostoboikotti:/ olisihan se viisasta mennä kaupungeissa po pyörällä töihin ne lyhyet matkat:)

Äänestä
  • Kuulostaa hyvältä! Aloitan oman pienen miehen boikotin samantien.

    Äänestä

ei bensa ole kallista kuin köyhille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Laitetaanko Neste ja Shel POIKOTTIIN ei käydä naillä huoltoasemilla pakko laskea hintaa,sähköpostissa on kiertokirje jota pyydetään lähettämään 30 lle, eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu