Hei! Olisi tarkoitus mennä kesällä Barcelonaan ja siitä ehkä Gironaan 100km päähän, ja haluaisin tietää paljonko mahtaisi suunnilleen maksaa junalippu Barcelonasta tai Gironasta Italian Milanoon? Katsoin Espanjan rautatieyhtiö Renfen sivuilta, mutta en saanut hintaa sieltä näkyviin. Kiitos!
Juna Milanoon
travlr
1
510
Vastaukset
- varma?
Junalipun hinta olisi kahdensadan euron kieppeillä. Oletko siis varma, että haluat käyttää nimenomaan junaa? Gironasta voit lentää Milanoon Ryanairilla alkaen 10 euroa/ suunta (kokonaishinta sis. verot, ei sis. ruumaan meneviä matkatavaroita), Barcelona El-Prat kentältä Milano-Malpensaan easyJetillä, alk. 23 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 795289
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai704693Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1304635Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3532012- 941670
- 971587
- 2571486
- 3461181
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001