onko teillä kokemuksia peugeotin Aeon Cobra 50cc monkijästä eli haluaisin tietää olisiko tuo kannattava ostos ja mitä nopeuksia olette sillä menneen ilman viritystä.
cobra 50cc?
mopoilia90
31207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No nyt ollu 5 päivää ajettu 90 kilsaaa ja on hyvä.... 58 km/h täyskurisena.... Katteet vähä räpisee alhasilla kierroksilla mutta korkeemilla ei mitäää. Tehoo riittää iha mukavasti siihe nähde että 50cc kiipee iha hyvin jyrkkiäki mäkiä... kannattaa ostaa.
katteiden rapiseminen taitaa normaaliaolla, mutta mist katotu ton 58km/h mittarist vai ooks tutkaa ajanu??:)ku tommosen ostan tässä kohta puolin
Onko kenelläkään tietoa valmistetaanko enään kyseisiä Aeonin mönkijöitä? Olen yrittänyt googlettamalla etsiä Aeonin maahantuojan kotisivuja, mutta niitä ei tunnu enään löytyvän mistään... muistini mukaan vielä jokunen vuosi sitten maahantuoja oli forteco finland oy ? Enään sivuilta ei löydy kun aixamin mautoja ja pösön mopoja O.o. Valmistus lopetettu? Netistä löytää kylläkin vielä 2011 vuosimallin vehkeitä ja siitä vanhempia. Ja sitten lopuksi: Onko kokemuksia tuosta cobra 50:stä, ajettavuus (onko iso ja mahtuuko 2 päällä ajamaan), yleinen kestävyys, tehoa & vääntöä vakiona, VARAOSAT ?? Kiitos etukäteen jos joku viitsii vastata!