onko laatu vehe ase ainaki nousi hyvin poskelle ja oli muutenki näppärän tuntunen kiitos vastauksista jo etu kätee
marocchi a12 puolari
10
4000
Vastaukset
- Jölökky
ite oon metsästelly yhden kauden verran ja hyvin pömissy.,.. suosittelen ostoa. 5 makasiiniin ja 1 piippuun
- Tom Turkey
Karvakäsien tekemä. Ei välttämättä tarkoita mitään, mutta herää kysymys kestävyydestä?
- n_ik_o
joo tiedätkö millä se makasiini on rungossa kiinni onko jengoilla et osais ottaa sen rajoitin palan pois sieltä
- * tulee*
Sitä viisi makasiinissa saat sitten hartaasti selittää, kun liikkuvan poliisin setä tarkastaa aseen. Ja sakkoa taitaa olla vähin seuraamus. Kannattaisi laittaa jonkinmoinen rajoitinpulikka paikalleen jos kerran metällä käyt.
- Narukerä 1954
* tulee* kirjoitti:
Sitä viisi makasiinissa saat sitten hartaasti selittää, kun liikkuvan poliisin setä tarkastaa aseen. Ja sakkoa taitaa olla vähin seuraamus. Kannattaisi laittaa jonkinmoinen rajoitinpulikka paikalleen jos kerran metällä käyt.
Marocchin puolari on iatalialainen laatuase. Aliarvostettu meillä Suomassa. Mulla on benelli ja marocchi. Jälkimmäinen on kevyempi ja näppärä peli. Esim. naiselle ja alottelijalla. Näillä palstoilla keksustelu pyörii aseen ympärillä.
Ampumataito se on joka riistan reppuun tuo. Panosten lukumäärä on aivan sam asia kuin auton mittarilukema. Milloin ja missä ajat 300 km/h. Panoksia voi laittaa makasiinniin laillisen määrän.
Unohtakka paskajorinat ja keskittykää oleelliseen. - p.aholaenen
Narukerä 1954 kirjoitti:
Marocchin puolari on iatalialainen laatuase. Aliarvostettu meillä Suomassa. Mulla on benelli ja marocchi. Jälkimmäinen on kevyempi ja näppärä peli. Esim. naiselle ja alottelijalla. Näillä palstoilla keksustelu pyörii aseen ympärillä.
Ampumataito se on joka riistan reppuun tuo. Panosten lukumäärä on aivan sam asia kuin auton mittarilukema. Milloin ja missä ajat 300 km/h. Panoksia voi laittaa makasiinniin laillisen määrän.
Unohtakka paskajorinat ja keskittykää oleelliseen.sanokeepa rehellisesti joku joka omistaa kyseisen torrakon,että tekeekö sillä mitään.lähteekö kaikki mitä makasiiniin on änkketty?ettei tarviis sitten iltalennossa kiroilla.vae pitääkö pistää pöytään puoletenemmän euroja ja ostaa benelli,meinaan vaan ettei tarviis pettyä.aselehtien arvosteluihin ee kyllä ole luottamista,toineen kehuu,toinen haukuu että on lataushäiriöitä.tiiä noista sit.
- rotwailer
Hieman myöhässä keskustellun, mutta! Marocchi ase tehtaana on vanhempi, kuin Benelli! Eli kokemusta varamasti on. Itsellä Si12 ja olen todella tyytyväinen. Aseen mukana tulee säätöpalat joilla jokainen saa aseen varmasti mieleisekseen. Ase on lisäksi todella kevyt, itse arvostan tätä paljon kun päivän kulkee metsässä. Nyt vaimolle tulee vastaava kaasumäntä toiminen ase 20/76 painoa 2,6. Katysotaan kuinka tuo pelittää, jos itselle ottaisin jossain vaiheessa samanlaisen.
- marocchi1_2
Yllättävän hyvä ase hinta laatusuhde varmasti kohdallaan,
SI 12 :lla jotain 150 laukasta eikä kertaakaan häiriöitä
Kevyt, jämäkkä, ja osuukin vielä..eikä rekyyli paha magnumeillakaan
tosin sinne lippaaseen ei mene viittä vaan 3 jos ottaa rajottimen pois.
benelli/beretan ostajalle varteen otettava vaihtoehto
takuu 2vuotta, benellillä 10v? - a12 gold 3vuotta
a12 on kaasumäntänen turkissa tehty puolari. Jos ette usko niin katsokaa turkissa tehdyn weatherby sa08 puolarin sisuskaluja ja verratkaa omaanne. Si 12 on italialainen.
- Kyllä se on italiast
Itselläni on ollut reilun vuoden Marocchin a12 puolari ja ei mitään ongelmaa. Ase tekee hyvää kuviota ja on todella helppo ottaa tähtäykseen. Omassa aseessani lukee kyllä selvästi että Made In Italy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis4367456Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai936156Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2085642Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse1645319Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r344487Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi914368Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s283610Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1163590Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673578HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok833524