mp saksasta

pyörä x

Hei!
Ajattelin tuottaa mp:n saksan suunnasta. Olisko joku hyvä välittäjä tiedossa suomessa, esim länsi suomen läänissä? muutkin kyllä käy. Mitä näissä pitäisi ottaa huomioon. auton olen tuottanut jo kerran, mitä eroavuuksia??

kiitos jo etukäteen

6

3480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !?!+

      Hae itse?

    • ...tätä..
    • tuontipyöriä

      Moi.
      Kyllä voi ostaa myös välittäjän tuomia pyöriä. Itsekin olen ostanut kaksi enkä ole pettynyt. Tuusulassa Hyrylän kupeessa toimii Mp-tukku jonka nettisivuilla on yli 20 tuotua pyörää.
      Eihän sen tuojankaan kannata lähteä risaa pyörää roudaamaan koska hänelläkin on siitä kuluttajansuoja vastuu myynniin jälkeen. Kilometrilukemiin kannattaa suhtautua epäillen, mutta näethän sä päältäkin jos 15 tkm ajetusta pyörästä on satula puhki ja ketjut viimmeisillään.

      siis Googleen mp-tukku tuusula . Onnea!

      • pppsss

        uskaltaako ostaa yksityiseltä vai oletteko suosineet liikkeitä?
        miten on kun laittaa mobile.de hakuun, niin onko ne ensimmäiset ilmoitukset miten realistisesti otettavia vai miksi samanlaisen pyörän hinta voi heittää useita tuhansia??


      • ÄrräRT
        pppsss kirjoitti:

        uskaltaako ostaa yksityiseltä vai oletteko suosineet liikkeitä?
        miten on kun laittaa mobile.de hakuun, niin onko ne ensimmäiset ilmoitukset miten realistisesti otettavia vai miksi samanlaisen pyörän hinta voi heittää useita tuhansia??

        Olen hakenut kaksi BMW:tä Saksasta. Samalla tavallahan se kauppa hoituu siellä kuten täälläkin. Kieltä, ainakin englantia, tietenkin pitää vähän osata. Ensimmäisen ostin merkkiliikkeestä ja toisen yksityiseltä. Enkä minä ainakaan vielä tunne joutuneeni petetyksi, vaikka viimeisellä hankinnalla tosin olen ajanut vasta 1500 km.

        Mobile.de sivuja katselin minäkin, ja sitten vain yhteydenotto myyjään. Siitä se lähtee.


    • miehen

      nimi on Pekka Sjö. Rahat lompsaan ja kiiruusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      23
      2540
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      157
      2506
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      56
      1793
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      98
      1450
    5. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1149
    6. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      26
      1093
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      823
    8. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      821
    9. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      11
      816
    10. Tuleeko meistä

      Koskaan mitään vai ei? Mitä luulet/uskot?
      Ikävä
      60
      711
    Aihe