Honka-Haka -pelissä lahjontaa

Honka voitti 7-0. Epäilykseni heräsivät, kun huomasin, että Hakan maali vartioi venäläinen maalivahti. Veikkaan, että kohta lukee netissä, että ottelua pelattiin suurilla panoksilla ulkomaisissa nettivedonlyöntiyhtiöissä. Haiskahtaa pahasti lahjotulta maalivahdilta. Ja katsoin maalikoosteen netistä, niin eipä ne Hongan maaliin johtaneet laukaukset niin vaikeita olleet, ettei niistä paria olisi voinut torjua.

Nimim. epäluuloinen
5645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Käyppä katsomassa pidempi kooste Hongan sivuilta:
http://www.fchonka.tv/index.php?video=43
Hakan maalivahtia ei mitenkään voi syyttää tuloksesta. Hakan puollustus on jouduttu uusimaan lähes kokonaan tähän otteluun ja videosta näkee, että lähes kaikki maalit tulee puollustuksen merkkausvirheistä.

Toinen mikä selittää rumia lukemia on Hakan talousahdinko, 3-0 taululla ja ei varmasti enää huvita pelata, kun palkkapussiakin leikataan.

Jos nämä lukemat olisi tulleet vaikka KooTeePeetä vastaan, kukaan ei syyttelisi lahjonnasta/sopupelistä. Haka vaan on totuttu mieltämään yhtenä sarjan kärkijoukkueista, mutta sitä se ei tänä vuonna tule olemaan. Jos haluat nähdä oikeasti huonoa maalivahtityöskentelyä katsoppa huviksesi vaikka KuPS-FC Lahti ottelun kooste IL:n sivuilta.

Äänestä

Erikoinen tuloshan tuo on, mutta uusia sopupelijuttuja ei todellakaan nyt jaksaisi.

Äänestä

Suurilla vedonlyöntitoimistoilla ei ole mitään merkkejä epäilyttävästä vedonlyöntikäyttäytymisestä. Se tosin ei sulje sitä vaihtoehtoa, että maalivahti itse olisi tehnyt parilla kympillä tulosvetoa. Kyllä tämä nöyryytys taitaa mennä täysin Hakan huonouden piikkiin, todellinen taso on nähty, tervemenoa alasarjoihin.

Äänestä

että sellasta.

Äänestä

jos olisit paikan päällä ollut katsomassa peliä, niin et tuollaisia epäilyksiä kylväisi, sen verran ulalla Haka oli koko pelin, kun taas Honka pelasi aivan uskomattoman vahvan ottelun, jokaisella osa-auleella! Aivan oikeutetut loppunumerot pelikentän tapahtumiin nähden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


7-0 voittoko??? kirjoitti:

Honka voitti 7-0. Epäilykseni heräsivät, kun huomasin, että Hakan maali vartioi venäläinen maalivahti. Veikkaan, että kohta lukee netissä, että ottelua pelattiin suurilla panoksilla ulkomaisissa nettivedonlyöntiyhtiöissä. Haiskahtaa pahasti lahjotulta maalivahdilta. Ja katsoin maalikoosteen netistä, niin eipä ne Hongan maaliin johtaneet laukaukset niin vaikeita olleet, ettei niistä paria olisi voinut torjua.

Nimim. epäluuloinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu