esim. WDF1A38.tmp mitä ovat

Windowsista löysin hirveän läjän näitä. Mitä ovat ja voiko ne poistaa?
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

temppi kansiosta niin voi huoletta poistaa.
kannattaa käyttää esim ccleaneria tyhjentämään noita.
saat googlaamalla sen ja on ilmainen.

Äänestä

Ovat ohjelmien tekemiä väliaikaistiedostoja. Ne kertyvät temppi kansioon ja ne voi huoletta poistaa, kunhan ensin tallennat työt ja suljet ohjelmat.

Mitään siivousohjelmia ei kannata käyttää, sillä ne voi aiheuttaa ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietin vain kirjoitti:

Windowsista löysin hirveän läjän näitä. Mitä ovat ja voiko ne poistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu