Käytössä on Ubuntu 8.04 & Firefox 2.0.0.14. Yritin asentaa tuota adblock Plus juttua tuosta FF omalla asennus jutulla, mutta se läsäyttää silmille tällaisen stoorin:
[URL]http://www.aijaa.com/v.php?i=2097582.png[/URL]
Mites toimia? FF3 ei ole itselleni valmis ja muita selaimia en käytä, joten niiden ehdottaminen ei ole ratkaisu ;)
[URL]http://www.aijaa.com/v.php?i=2097582.png[/URL]
Mites toimia? FF3 ei ole itselleni valmis ja muita selaimia en käytä, joten niiden ehdottaminen ei ole ratkaisu ;)
Vastaukset 10
Vanhimmat
linkki...
https://addons.mozilla.org/fi/firefox/addon/1865
asenna se sitä kautta...
hieman miksi ff3 ei ole valmis.
pitää perustella ettei Ff3 beta ole valmis?
Beta on aina beta, aika ihmeellistä että Ubuntuun tungetaa Ff:stä beta-versio.
Mitä näitä keskusteluja on lukenut vuosien varrella niin usein on itketty, että miksi ei esim. Firefoxista ole uusinta versiota ja miten sen voi asentaa. Betaa on usein kehuttu ja annettu ohjeita asentamiselle jne. Tuskin vain suomessa moinen into ihan uusimpaan vaikka mitään merkittävää muutostakaan ei olisikaan vanhaan.
Kai tuo poru on kulkeutunut pääkallopaikalle ja aattelivat, että nyt laitetaan niin uutta kuin voi niin ei oo kellään valittamista. Ja jos Firefoxin beta on jo viittä vaille valmis niin pugit on kait katsottu niin vähäisiksi ettei ne haittaa.
virhe ilmoitus tulee.
päällä aina silloin tällöin.Sanotaanko että juuri silloin, kun sen pitäisi pysyä päällä se alkaa bugaamaan. Sivut aukeaa hirveän hitaasti.Lähes joka sivun lataus täytyy stopata ja aukaista uudelleen, että saa jonkun laista potkua kehiin. Flash ja adblock ovat ainoat liitännäiset joita tartten.
Samanlaista kokemusta on Firefox/3.0b5:stä. Sammahtaa usein yht'äkkiä ihan itsestään.
ihan hyvin, eilen viimeksi asensin
tulee käytettyä Kaffeinea niin paljon kaikkeen ja Ubuntussa se aukeaa turhan hitaasti. Gstreamer alkoi vituttamaan (Toimii, ei toimi) ja xine toimii todella hyvin. Samapa tuo oli vaihtaa KDE:hen. Onhan tässä paljon muutakin hyvää :)
Ei ainakaan Konquerorilla surffailessa häiritse nuo mainokset. Tallä sivulla ei näy yhtään liikkuvaa mainosta.Onkohan tässä valmiina joku blockaaja? Mutta kiitoksia kuiteskin kaikille vastaajille :)
Niin eli käytän adblock plussaa ja jotain säädin telkku.com -sivustolla ja nyt en saa näkyviin enää mitään tähtiä tai nuolipainikkeita, apua?