54.376 ASUNTOA MYYMÄTTÄ!

4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viimeisen kerran. Opettele käyttämään hakua!!!!!

Asuntoja on myytävänä 41309 kpl, ei 54.376.

Jos et viitsi opetelle, niin älä enää spämmää noita vääriä lukujasi tänne!

Äänestä
  • myytävien asuntojen määrä on hyvin pienen ajan sisällä noussut noin 6-7 %. Pieni ajanjakso on vajaa vuosi.

    Äänestä

  • Myymättömiä kohteita on 54376!!! Tajuatko se on iso luku ja se on kohteita jossa on asuntoja ja asuntoja. Kaikki ovat tällä hetkellä myymättä ja nykytilanteen mukaan ovat vielä pitkään ilman uutta omistajaa. Oletko sinä sitä mieltä että nyt pitäisi ostaa ? Näillä hinnoilla ? Tämä taloustilanne ja markkinoiden kehityssuunta. Ostaako nyt pitäisi ? Voihan pillu!!!

    Äänestä

  • homettasi kirjoitti:

    Myymättömiä kohteita on 54376!!! Tajuatko se on iso luku ja se on kohteita jossa on asuntoja ja asuntoja. Kaikki ovat tällä hetkellä myymättä ja nykytilanteen mukaan ovat vielä pitkään ilman uutta omistajaa. Oletko sinä sitä mieltä että nyt pitäisi ostaa ? Näillä hinnoilla ? Tämä taloustilanne ja markkinoiden kehityssuunta. Ostaako nyt pitäisi ? Voihan pillu!!!

    Katsoppa vähän, mitä tuohon rapiat 54.000:een sisältyy. Siinä on esimerkiksi vuokra-asunnot, tontit, kaiken maailman navetat, kesämokit (ostettavat ja vuokrattavat), jne.
    Niitä myytäviä omistusasuntoja on vähän päälle 40.000.
    Jos ja kun palstan pellejen käsityskyky on tuota tasoa, niin en ihmettele yhtään, miksi tämä palsta on pelkkä vitsi.
    Ja tiedoksi sinulle. Normaalit ihmiset ostavat asunnon silloin kun on tarve. Suhdanteet ehtivät muuttua monesti sinä aikana, kun siinä asunnossa asutaan. Tavalliset ihmiset ostavat asunnon kodiksi.
    Ja kyllä, ostaisin asunnon tällä hetkellä, jos olisi tarvetta. Ei ole odotettavissa mitään suurta romahdusta, vaikka palstan pellet niin väittävätkin.
    Ja jotta ei tarvitsisi kuittailla, niin asun tällä hetkellä ja myös tulevaisuudessa velattomassa KODISSA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älä tarjoa mitään kirjoitti:

Kierrä KUPLAKÄMPÄT kaukaa tai mustapekka jää käteesi korkojen noustessa!

http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/index.jsp?portal=eo&.pkg=12110093375580&.pkg=12110093375541

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu