Mulla viime menkat joskus huhtikuun alkupuolella, sen jälkeen ei oo tullu (mulla aina epäsäännölliset menkat). Mut nyt pari päivää tullu semmosta ruskeeta vuotoo/limaa alapäästä, voiko olla kiinnittymisvuotoo? Missä vaiheessa se kiinnittymisvuoto mahdollisesti yleensä tulee? Ei mulla muuten oikein mitään raskausoireita oo ollu, paitsi vähän aikaa sitten huimas niin paljon, että jouduin olemaan töistä pois pari päivää..
HEEI!
jeppsis
2358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ovulaation jälkeen.
Vuotosi voi olla merkki mahd. kiinnittymisestä, tosin mitä oon kuullu ni muilla kiinnittymisvuotoa on tullu vain tippa ettei nyt ihan 2 pvää oo mun tietääkseni kellään kestäny. Tai no en oo ainaskaan kuullu että olis.
Mutta mistäs sitä koskaan voi tietää varmaks.
Mulla ainakin menkat on aina nyt esikon syntymän jälkeen alkanu just tollasella tuhrulla että josko ne menkat olis sullakin vaan alkamassa??
Noo, jos menkkoja ei kuulu ja epäilet raskautta ni testin ostoon sit vaan. :)
mut ei mulla oo niinkun 2 päivää kunnolla vuotanu, vaan silleen yhen kerran oli tullu semmosta rusehtavaa suojaan ja sit sen jälkeen pikkusen semmosta limaa, ja sillon tuntu että menkat ois alkanu, mut ei ne sit ollutkaan. Ku aina ku mulla menkat alkaa, nii ne alkaa suoraan ihan kunnolla, eikä silleen vähitellen, mitä nyt ihmettelen tätä ihme "tuhrutusta".
En tiiä onko tyhmä kysymys, mut missähän vaiheessa mulla se ovis ois sit ollu, jos viime menkatkin oli sillon huhtikuun alussa..?