Eli kysymys on seuraava: Miten saan kuvan tietokoneen ruudun keskelle? Nyt olen onnistunut säätämään kuvaruudun niin, että vasen reuna ei näy ihan kokonaan. (Esim netissä se on liikaa vasemmalla.) Oikeassa reunassa on mustaa muutamia senttejä eli tyhjää.
Kyseessä on Fujitsu siemens kone eikä menu valikolla säätäminen onnistunut.
kuvan keskittäminen
7
4416
Vastaukset
- piia
Minusta sen pitäs kyllä onnistua sillä menulla.
itelläni oli kans joskus ongelmia saada kuva kohilleen mutta kyllä se tarpeeks räpläämällä tuli kohalleen..
siinä pitää joskus loppuusa aika montaa kohtaa muuttaa että se asettuu:) - kuvan säätö
Monitorisi asetuksista löytyy Aivan varmasti nämäkin säädöt:
Kuvan koon säädöt on:
1=Leventää/kaventaa kuvaa leveys suunnassa
2=Leventää/kaventaa kuvaa Pystysuunassa
3=Siirtää koko kuvaa vasemalle/oikealle
4=Siirtä koko kuvaa ylemmäs/alemmas.
Aloita kuvan säätäminen näin:
1=Säädä kuva aivan ensimmäiseksi keskelle ruutua sekä leveys että korkeus suunnassa.
2=Säädä Leveys ja Korkeus täysin kuvaruudun kokoiseksi.
Onnistuko?- Neiti Näpsä
En löydä ko valikkoa ja ruutu on edelleen liiaksi oikealla. Mistä pääsen monitorin asetuksiin?
- pepe
vaikka lukea manuaalia tuolta: http://manuals.fujitsu-siemens.com/peripheral.html
pitäis löytyä kaikki manuskat 10 vuoden ajalta.
Ainakin englanniksi pitäisi olla kaikki,suomenkielisiä ei varmaan kaikkiin ole sielläkään. Vaatii sitten että java on koneella asennettuna niin ja acrobat readeri myös. - Anonyymi
Taidat olla oikea It-alan nero selityksinesi
- Anonyymi
Joissakin näytöissä on takana pyöritettävät potentiometrit, joilla saa siirreltyä ja venytettyä näkyvää kuvaa.
- Anonyymi
Ei tarvi vasaraata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41584Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51382- 261236
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47866Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35822Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47790Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4747