Hei!
Tämä kysymys liittyy ed. kysymykseen "Miten sen teen".
Heippa, Olen päässyt Repen avustuksella hyvään alkuun. Olen luonut taulukon: "Nimi";"Esiintyy sivuilla";"yhteensä";"merkitys". Olen jo luonut taulukkoon parikymmentä riviä.
Kysymys 1: Miten saan 4. sarakkeen pakotetuksi määräleveäksi niin, ettei teksti mene muiden sarakkeiden päälle? Osaako ohjelma sitten muuttaa 1. sarakkeen niin, että seuraava rivi alkaa vasta sieltä, kuinka paljon 4. sarake vei tilaa eli rivejä?
Kysymys 2: Kun olen kirjoittanut kaiken tiedon eli koko kirjan sivistyssanat (teen sen niin, että joka sivulta kirjoitan kaikki sanat, vaikka tiedän, että sana on jo esiintynyt), niin voinko käyttää jotakin ominaisuutta hyväkseni, että lopullisessa versiossa sana esiintyy vain kerran ja ohjelma laskisi esiintymiskerrat?
Mutta kysymys 1 on tällä hetkellä ajankohtaisempi.
Taulukon ominaisuuksista! URGENT!
2
450
Vastaukset
kysymykselle voisi olla vaikka suomi24:n Toimisto-ohjelmat...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843382
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835