Paljo rahaa sunny beachille 5 hlöä

Paljonkohan kannattas otta rahaa mukaan,on lähdössä 2 aikuista ja kolme lasta 3-10vuotiaat.
Tarkotus ei ole kahmia tuliaisia kassi tolkulla,eikä ryypätä.
ei olla ennen lasten kaa käyty,eikä muutenkaan bulgariassa,niin ei oikein tiiä että minkä verran sinne tarttis rahaa mukaan..ilmeisesti siellä on suht edullista?
41756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Me ollaan käyty kolme kertaa ja meitä on kaksi aikuista ja yksi poika. Ruokailu maksaa ravintolassa noin parikymmentä euroa teidän kokoiselta perheeltä jos valitsette ravintolan vähän kauempaa ranta tai kukkaiskadulta. lapsille siellä on paljon maksullisia pomppulinnoja yms. houkutuksia mitkä maksavat n. kolmisen euroa kerta muistaakseni. Tuliaiset eivät juuri maksa ja eikä sieltä juuri mitään kannata tuodakaan. Vesipuisto on suht kallsis muistaakseni, veikkaisin, että satasen laaki teidän perheeltä.
meillä oli viikon reissulla noin 1200 euroa ja kaikki meni...

Äänestä

Oltiin viime kesänä eka kertaa Bulgariassa ja SB;llä. Perheeseemme kuuluu 2 aikuista ja 10 vuotias lapsi.
Oltiin varattu matka rahaksi 1200e, mutta meillä meni vain 700 euroa.
Juuri mitään siellä ei ollut ostettavaa, kaikki retket maksoimme jo kotimaassa. Ruokaa meil meni n. 6e per ilta.. syötiin aika paljon pizzoja ja muutamana iltana käytiin mäkkärissä. Siellä tuplajuusto ateriat maksoi 13e meiltä kolmelta. Paikallinen olut on halpaa.. mutta kaikki tuonti viinat ovat yhtä kalliita kuin suomessakin.

Teetätin katutaiteilijalla kaksi taulua valokuvista, ne maksoivat 90 euroa.
Vesipuisto Nessebarissa sisäänpääsy on muistimme mukaan 30 levaa.. eli 15euroa per henkilö. Omia syötäviä sinne ei saa viedä sisälle. Antavat rannekkeen käteen( oli kuin kello), johon voi käydä lataamassa rahaa, rannekkeella sitten maksetaan kaikki ostokset vesipuistossa. Jääneet rahat saat takaisin lähtiessäsi kun palautat rannekkeen.
Nessebarin vesipuistoon on ilmainen kuljetus pääkadulta, siellä on pysäkkejä, joissa on Agva Paradisen merkki.

Tästä linkistä voi käydä itse katsomasa kuvia jos kiinnostaa..
http://www.aquaparadise-bg.com/index_en.html

Siellä oli mmm hinta tieota.. koko päivä klo 10-19 maksaa tuon 30 levaa ja klo 15-19 maksaa 22 levaa.. eli hinnat suomeksi 15 euroa ja 11 euroa.

Toivottavasti jotain tietoa sait tästä. =)

Mekin kähdetään kesällä uudelleen.. jotekin jäi vielä jotain näkemättä. Viime kesänä kun viikko oltiin, niin oli lyhyt. Tänä vuonna sit aijotaan olla kaksi viikkoa reissussa. Heinäkuun alussa olisi tarkoitus matkata.

Hyvää lomaa teille Bulgariaan.

Äänestä
  • meillä nelihenkinen perhe ja saimme helposti kulumaan 1600 viikossa . ei tuottanut ongelmia

    Äänestä

aina kaikki mitä mukaan otetaan. Joka lomalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekaa kertaa bulgariaan kirjoitti:

Paljonkohan kannattas otta rahaa mukaan,on lähdössä 2 aikuista ja kolme lasta 3-10vuotiaat.
Tarkotus ei ole kahmia tuliaisia kassi tolkulla,eikä ryypätä.
ei olla ennen lasten kaa käyty,eikä muutenkaan bulgariassa,niin ei oikein tiiä että minkä verran sinne tarttis rahaa mukaan..ilmeisesti siellä on suht edullista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu