RotK:sta maailman paras elokuva ?

Paljon on spekuloitu, paljon on arvioitu ja manailtu, mutta monilla on se yksi toive mielessään: Return of the King tullee olemaan paras trilogian elokuvista, todennäköisesti ylittää kevyesti LotR:n, sekä pesee 10-0 heikomman Two Towersin, ja saattaa olla ehkä paras elokuva mitä on koskaan tehty missään ikinä. No Joulukuussa nähdään.
4265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se nyt on mun mielestä ihan jokaisen yksilökohtainen mielipide.

Vai missä päin maailmaa on joku The Best Movie of The World Awards? tms.

Turha kesksutelu.

Äänestä

Mä en jaksaisi enään odottaa Kuninkaan Paluun ensi-iltaa.. mutta en mä sinne ensi-iltaan edes pääse, mutta uuden vuoden jälkeen varmaan (?).. Se on toivon mukaan Maailman Paras Elokuva.. *odottaa leffaa innolla*

HUOM! Mikä keskustelu sitten ei olisi turha? Jokaiseen keskusteluun on laitettu "tämä keskustelu on turha".. Okei, ehkä toisille se on, mutta toisille ei.. Ja mikä sitten ei ole turha, jos saan kysyä?? Vastailkaa :D

Äänestä
  • Olet ehdottomasti oikeassa debby, toi oli tosi viisaasti sanottu (tai kirjoitettu siis). Voi jos mullakin ois samoja taitoja... mä en ikinä sano mitään järkevää.

    Äänestä

Joo dvd-bonuksissa oli aivan ihania otteita RotKstä!!!!! siitä tulee tajuttoman surullinen.. ehkä viimein päästään kunnolla kirjojen tunnelmiin. toivottavasti pääsen ensi-iltaan en jaksa millään odottaa!!!!! Täytyy varmaan lukee vielä kyseinen kirja ennen ku meen kattoo elokuvan... harmi että huhujen mukaan konnun puhdistus jätetään pois..
aurinkoisia syyspäiviä kaikille! ja koittakaa kestää enää 4 kuukatta vajaat!!! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gorthaur kirjoitti:

Paljon on spekuloitu, paljon on arvioitu ja manailtu, mutta monilla on se yksi toive mielessään: Return of the King tullee olemaan paras trilogian elokuvista, todennäköisesti ylittää kevyesti LotR:n, sekä pesee 10-0 heikomman Two Towersin, ja saattaa olla ehkä paras elokuva mitä on koskaan tehty missään ikinä. No Joulukuussa nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu