Hei! Tietääkö kukaan onko dvd-boksissa alkuperäinen suomalainen dubbaus joka Sykerössä oli silloin kun se tuli aikanaan telkasta(90-l?)? Eli alkuperäiskielen "päälle" puhuttu? ilman tuttua ääntä ei synny samaa nostalgiaa, uusilla dubbauksilla en jaksa maksaa jaksoista niin paljoa kuin se maksaa (melkein 40e) :)
Tohtori sykerö
supursu
2573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Boksilla on se aito ja alkuperäinen ylen dubbi, eli Heikki Määttänen kertoo englanninkielisen ääniraidan päälle.
Tuo boksin hinta ottaa päähän, sitä ei meinaa mistään löytää kohtuuhintaan. Sarjahan on siis ihan loistava, mutta neljää kymppiä ei haluaisi maksaa.
Itse hain boksin tarjoustalosta 30e ja sekin kirpaisi.
Jes kiitos, täytyy käydä haalimassa se kotiin kun vähän sulattelee hintaa. Tarjoustaloon jos pääsisi niin 30e ei olis ihan niin järkyttävä vaik paha sekin, eihän siinä ole edes paljon jaksoja.
No mut nyt vaan odottelemaan sitä hetkeä kun raaskin ostaa ;).