Mitä mieltä olette kannattaako ostaa kakkosautoks Carina 1.8gsi autom. vm96 ajettun 195tkm. hinta 4000€?? Auto siisti ja huollettu. Miten lie kulutus? Laatikon kesto?
Carina 1.8gsi autom.??
4
536
Vastaukset
- mooooses
kantsii
- .,,,,,,,,,,...
Eikös tuo GSI:kin ole laihaseos, eli kulutus pitäisi olla aika pieni. Onko laatikon kestoissa jotain erikoista?
- 2.4 STW
varmista, että laatikon öljyt todella on vaihdettu huolto-ohjelman mukaan. Tojon laatikot kestää liki ikuisesti mutta öljyt pitää vaihtaa ohjelman mukaan joka tuon ikäisessä automaatissa taisi olla 45tkm, ainakin oli Aven 1.8 A laihaseosmallissa.
- ErkkosenEro
2.4 STW kirjoitti:
varmista, että laatikon öljyt todella on vaihdettu huolto-ohjelman mukaan. Tojon laatikot kestää liki ikuisesti mutta öljyt pitää vaihtaa ohjelman mukaan joka tuon ikäisessä automaatissa taisi olla 45tkm, ainakin oli Aven 1.8 A laihaseosmallissa.
On varmaan aikamoinen piikkilangan kiristin tuolla koneella automaatti. Ei ole käsivaihtenenkaan turhan väkevä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492219
- 1211505
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3401323Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671244Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401210- 1421202
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201- 491139
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661112- 701034