Löysin

Pitäisköhän se viedä poliisilaitokselle.
Kumilenkillä kiinni nippu satosia.
3298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mimmonen on sitte iso sato ja millä se on kii, ku pikku satonen on kumilenkil?

Äänestä

Suomenpankki ottaa ne viää vastaan, joten eti sellainen.

Äänestä

...satosilla tekee?

Satonen on keinutuolin osa.
Värkkää vain muut osat niin pääset keinumaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nipun satosia kirjoitti:

Pitäisköhän se viedä poliisilaitokselle.
Kumilenkillä kiinni nippu satosia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu