lapua

näin on

lapua on ihan kiva paikka, ehkä sen takia että sieltä löysin elämäni miehen. Aivan upea. Kaupunkina Lapua on pieni,kaunis maalaiskaupunki. Ihmiset ehkä hieman "sisäänpäin lämpeneviä". Suosittelen muillekin !!!.

8

2361

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tööt

      ja paskat!

    • angelina

      Parasta Lapuassa on se, et siitä on tosi lyhyt matka KAUHAVALLE!!

      • minä täällä

        parasta nopea tie Lapualle ja Seinäjoelle yäk kauhava tuppukylä!!!!!!


      • ´´´´´´´´´´

        kauhava on junttien kylä!! siellä asuu vaa isoja ja pienempiä huoria. miehet kauhavalla on niin tyhmiä et ne ei osaa tehä mitään. Siis olla ja elää kauhavalla ,,ei perkele ennen kuolen.


    • niina

      sisäänpäin lämpeneviä mutta olen jo asunut 10 vuotta mutta jos on miespuolinen ja muuttaa Lapualle saa lapuan kasteen eli turpaan kunnolla kerran varsinkin jos Seinäjoelta muuttaa.
      Mutta meillä on hyvä YÖKERHO käykää sivuilla ja jättäkää sinne toivomuksia hyvistä yhtyeistä ehkä se Jaska ottaa neuvoista vaarin ja saadaan lisää hyviä yhtyeitä tänne sillä onhan niitä ollukkin........
      ja taas ois pulssin nauhoitukset 12.9 ja pitäkää hyvät ihimiset ne vaatteet päällä saadaan vähä enempi kuvaa sieltä ettei kaikkia sensuroida niin kuin viimeksi. MAIJA VILKUNMAA 27.9 ja muuta hyvää tulossa . www.quumaa.com

      • muutolintu

        muutin pios lapualta 1970 mutta yhä vaan lapua on mailman paras paikka


    • Pikku Myy

      Mistä sait sanan "hieman" sisäänpäin lämpiäviä?!!!
      Todellakin on sisäänpäin lämpiäviä lapualaiset. Esimerkiksi työpaikkaa hakiessasi kaupungilta et sitä saa, ellet ole jonkun kunnanisän lapsi tai tuttava. Omilla saavutuksillasi ei työnhakutilanteessa ole mitään painoarvoa, vaan sillä oletko onnistunut syntymään "parempien" perheeseen.
      Valitettava tosiasia.
      Saat kökkiä kaupungille jopa kymmeniä vuosia pätkätöitä ja kun alallesi tulee paikka auki, voit heittää toivon siitä, että työmotivaatiosi ja -historiasi otettaisiin hakutilanteessa huomioon, sillä suoraan koulunpenkiltä tullut päättäjän lapsi saa sen työpaikan joka kuuluisi sinulle! Näin Lapualla, perhekoon kaupungissa! Tervetuloa paiskimaan sijaisuuksia, niitä kyllä löytyy vaihtelevalla menestyksellä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      316
      8212
    2. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      34
      3783
    3. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      156
      3621
    4. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      87
      2965
    5. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      13
      2901
    6. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      136
      2554
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      27
      2422
    8. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2222
    9. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      37
      1776
    10. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      24
      1750
    Aihe