Upotussahat makita ja dewalt

Makitalta ja dewaltila tulleet upotussahat edullisimpia kuin festoolin. Onko kellään kokemuksia makitasta tai dewaltista? Poikkeamia vai samat ominaisuudet?
31540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

De Waltin hintaa en tiedä, Makita on yhdellä kiskolla kanpanja tarjouksena 500 euroa. Ostin juuri Festoolin kahdella 1400 mm:n kiskolla hintaan 565 €. Yksityisasiakkaana siis. Ja terä on asiallinen 48 hampainen terä. Festosta kannattaa aina pyytää tarjous. Hinta putoaa kyllä.

Äänestä
  • Mistä Festoolin kahdella kiskolla tohon hintaan on saanut? Kysyin tarjoukset kaikista ja hinnat olivat seuraavat Dewalt 499e, makita 410e ja Festool 560e ja kaikki yhdellä kiskolla.

    Äänestä

  • mkois kirjoitti:

    Mistä Festoolin kahdella kiskolla tohon hintaan on saanut? Kysyin tarjoukset kaikista ja hinnat olivat seuraavat Dewalt 499e, makita 410e ja Festool 560e ja kaikki yhdellä kiskolla.

    Kokeiles tätä:

    http://www.tooltechnic.fi/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mkoi kirjoitti:

Makitalta ja dewaltila tulleet upotussahat edullisimpia kuin festoolin. Onko kellään kokemuksia makitasta tai dewaltista? Poikkeamia vai samat ominaisuudet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu