yksin jättäminen

työpäivän ajaksi

Kuinka helposti nöffit oppivat olemaan kotona yksin? Onko teille tullut vastaan yllätyksiä, kun olette palanneet kotiin töistä/koulusta? Olen hankkimassa nöffiä, käyn töissä ja teen 7 tuntista työpäivää. Kovin pitkää lomaa en voi pitää, korkeintaan kaksi viikkoa, joten ajattelinkin kysyä kuinka teillä on mennyt kun olette jättäneet koiranne yksin? Muut neuvot olisivat myös tarpeen.

1

628

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pippadaaa

      nöffi on aina osannut olla hyvin kotona yksin. tietenkin pentuna pissoja ja kakkoja saattoi olla lattialla. mutta sisäsiistiksikin oppi nopeasti. mitään tuhoa ei ole tehnyt ikinä kunhan muistaa jättää jotakin tekemistä luita, leluja yms..nyt 2 vuotiaana on kuulemme ulvonut pikkusen kun on ollut yksin muutaman kerran. Tosin niillä joka kerralla ollemme unohtaneet jättää tekemistä. mutta ei sitäkään jaksanut kauan kuulemma. muuta ei ole ilmennyt. ihanaa on tulla kotiin työpäivän jälkeen kun iloinen karhu vastassa ovella:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      189
      4255
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      95
      2793
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      146
      2299
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2260
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      40
      2195
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2027
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1871
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1859
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1846
    Aihe