Miten rahaa?

joo tota miten oikeen hankitte rahaa? minun rahanhankkimis tavat ovat aika huonoja.. esim. ostan 1k flaxia ja teen b stringejä.. aika hidasta ja toinen tapa on että ostan iron oreja 2k ja ostan ring of forginengeja noin 20 ja teen iron bareja... kertokaa omianne ja tietenkin hakkaan myös magic treetä mutta se on hidasta wc 77 dellä ja rune axella
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

p ess kohta alan nature runeilla tekee sit on bh yews yms.......

Äänestä

Itse hankin rahani barroweissa, cave horroreilla, WC ja PK:lla (jäänyt vähemmälle wildun lähdetty) ja pari kertaa GWD tullut myös käytyä, mutta ei ole onnistanut
Omaisuutta tällä hetkellä vajaa 30m (mennyt skilleihin sun muuhun rutkasti)

Cave horrorit tiputtavat usein lvl3 clueja ja joskus black maskeja (maksaa noin 440k) ja myös siemeniä. Cave horrorien luolassa on range/mage/hally safe spotteja, joten grindaus käy ilman ruokaakin. Päästäksesi cave horroreille tulee olla tehtynä questit: Cabin fever joka taas vaati rum deal- questin tehtynä. Cave horrorit ovat lvl80 monstereita jotka käyttävät magic attackia. (58 slay tulee olla!)

WC levelini on tällä hetkellä 90 joten on sitäkin tullut reenattua. Lähinä magea ja yewiä hakannut.

Barroweissa olen käynyt leveliltä 90 lähtien ja paras saavutus on GWS joka silloin maksoi 6m. Satunnaisia droppeja tulee päivittäin. Viimeisin barrow kama oli Dharok platebody. Barroweissa jää voitolle vaikka ei tulisi koskaan barrow kamaa, koska saat joka kerta avattuasi arkun rutkasti runeja ja bolt rackeja (50-100k edestä normaalisti). Barroweihin suosittelen 90cb, 70def, 60 mage ja range (riippuu tosin mitä taktiikkaa käytät) ja parhaat armorit jota voit käyttää (toragit tai dharokit).

GWD en ala antamaan ohjeita koska olen itsekkin vasta aloittanut siellä käymisen. Muutama Bandos kaato tullut :).

Äänestä

Lisää neuvoja.. keksin yhen uuden äskettäin et niinku ostat jonku verran runite boltseja sit ostat weapon poison et saat ne kaikki boltsis poisonii ja sit myyt max... hyvää rahaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOKU VAA kirjoitti:

joo tota miten oikeen hankitte rahaa? minun rahanhankkimis tavat ovat aika huonoja.. esim. ostan 1k flaxia ja teen b stringejä.. aika hidasta ja toinen tapa on että ostan iron oreja 2k ja ostan ring of forginengeja noin 20 ja teen iron bareja... kertokaa omianne ja tietenkin hakkaan myös magic treetä mutta se on hidasta wc 77 dellä ja rune axella

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu