Tehtaan-

myymälät

Missä olette käyneet ja oletteko olleet tyytyväisiä?
Itse käyn Tampereella Vaasan&Vaasan leipomossa ja olen varmaankin "kanta-asiakas".
Olisi kiva kuulla ainakin tuohon ruokaan liittyviä paikkoja, joista saisi ruokaa edullisemmin ilman mitään henkilökuntakortteja.
Toivottavasti tulee muitakin vinkkejä ennenkuin tämä poistetaan mainoksena..

5

812

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maalta, uudeltamaalta

      lähes poikkeuksetta leipämme. Luin jostain viestistä että Valion myymälästä haettiin juustot, jäätelöt. Pääseekö niihin kuka vaan????

    • mapee

      kun taa skohtapuoliin olla sillä suunnalla paljon niin missä se vaasan tehtaanmyymälä on? Mökillä menee ihan tuhottomasti kaikke aleivonnaista niin leipää kuin pullaakin j aits esiellä ei oikein pysty tekemään ja Tampere on ikäänkuin matkalla..

      • löytyy

        Takojankadulta läheltä Kalevankankaan hautausmaata.
        Yritin katsoa V&V:n sivuilta, mutten löytänyt tarkkaa osoitetta.
        Hautausmaan suunnasta kun laskee Takojankadulle niin kauppa on heti kohta oikealla(oliskohan matkaa n.100m?).


      • mapee
        löytyy kirjoitti:

        Takojankadulta läheltä Kalevankankaan hautausmaata.
        Yritin katsoa V&V:n sivuilta, mutten löytänyt tarkkaa osoitetta.
        Hautausmaan suunnasta kun laskee Takojankadulle niin kauppa on heti kohta oikealla(oliskohan matkaa n.100m?).

        voi äly kun on niin putkinäköinen! Olenhan siitä ajanut satoja kertoja ohitse ja nyt heti tiesin, mistä on kyse tai ainakin kuvittelen tietäväni sen kohdan...

        En ole vain ajatellutkaan koko kauppaa, mutt autoihin on tullut kiinnitettyä joskus huomiota..

        Kiitos!


    • asustelet

      niin sielläpäin on ainakin Saarioisten tehtaita joissa on tehtaan myymälöitä. Itse olen ostanut sieltä pitsoja, piirakoita, jauhelihapihvejä jne. Tuotteet ovat sekundaa, eli esim. pitsat eivät ole ihan pyöreitä, muttta muuta vikaa niissä ei ole. Täällä pohjois-karjalassa käyn teurastamojen myymälöissä. Suurtalouspakkauksia halvalla. Monesti näissä tehtaan myymälöissä on aika rajoitetut aukioloajat, jotkut ovat vain kerran tai kahdesti viikossa auki n.4h kerrallaan. Kannattaa soitella tehtaisiin ja rohkeasti kysellä, säästöä tulee ihan mukavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2033
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1737
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1193
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1061
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      947
    Aihe