renkaitten vaihto R -> SM:ksi HELP

Juu et miten iso projeksti on vaihtaa R mopoon SM kumit?tarviiks mitään muuta kun kumit..?voiko SM kumit laittaa normaali vanteille?
Tarvitsisin apua kohtalaisen nopeasti...
Ensi kesäksi sileää alle oisi mukavaa...
42647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat


  • ............. kirjoitti:

    Linkissäsi on ilmeisesti jotakin vikaa, tuo R-mopon linkki avaa enduromopon kuvan.

    Onko tämäkin jonkun sortin trolli? Kuvistakin pitäisi nähdä, että endurossa ja sm-mallissa on aivan eri kokoiset vanteet ja siten erikokoiset kumet... Eli endurossa on yleisesti 21tuumanen rengas edessä ja 18 tuumanen takana. Sm- mallissa kummatkin ovat 17 tuumaset. Jos siis aijot 17tuuman sm- kumit laittaa enduroon, niin onnea ja menestystä, koska et tule koskaan saamaan niitä paikoilleen.

    Sinun tapauksessasi jos haluat päästä nauttimaan sm-kumeista, sinun pitää ostaa uudet vanteet tai vannekehät jotka ovat aika suolaiset hinnoiltaan, jarruille luultavasti tehdä muutoksia eri levykokojen takia ja muutoskatsastaa...
    Tai voit ostaa enduroon 21 tuumasen katurenkaan eteen ja 18 katurenkaan taakse(myydään esim. choppereihin yms.) Nämähän eivät ole supermotorenkaat kokonsa puolesta jota siis halusit eli kompromissia luvassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Juu et miten iso projeksti on vaihtaa R mopoon SM kumit?tarviiks mitään muuta kun kumit..?voiko SM kumit laittaa normaali vanteille?
Tarvitsisin apua kohtalaisen nopeasti...
Ensi kesäksi sileää alle oisi mukavaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu