niin että voisin neuvoo (kaikki on tietty noi pelit läpässyt mutta silti :P ) rubyy en ole vielä läpässyt xD olen jossain loppupuolella..
nevon goldissa/silverissä/red/blue peleissä
moltres
7131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mite saan sen salipäällikön pois sielt lighthousesta! Se käskee tuomaa medicineä mut en oo löytäny!!!!!!
sun pitää surffata meren läpi seuraavaan kaupunkiin ja käydä joka talossa! kysy joka tyypiltä niin yksi antaa sen esineen. Ottele salipäälikköä vastaan kun oot voittanut niin juttele salinulkopuolelle tulleen naisen kanssa joka antaa fly tekniikan. Lennä olive cityyn kun olet löytänyt esineen (salia ennen tai jälkeen)
niin johtaja palaa salille ja voit otella.
Nii ja vielä mite löyän ne Monican siskot ja veljet sielt!
siis salille ei tule muita ottelioita kuin siis monica (jos se oli se salipäälikkö)
Monica oli joku outo nainen meren rannas, se oli siel maanantai päivän ja anto mulle jonku esineen ja sano et nähään taas, jos mä löyän sen siskot ja veljet, ja et ne on kaikkial siel paikas. Seuraavana päivänä ku pelasin se ei ollu enää siel!
Monica ilmestyy aina maanantaisin Olivine Cityssä.
Muut veljet ja siskot muina päivinä eri paikoissa.
Tiistaina joku veljeksistä/siskoista imestyy siihen Goldenrodin ja Ecruteak Cityn välissä olevalle routelle. Siis siskoja on eri päivinä eri paikoissa ympäri Johtoa. Get it, Got it, Good!
Kiitti! Lähenkin tästä metsästämään Monican siskoja ja veljiä!