Esitän keskustelun saamiseksi edes lähemmäksi asiallisuutta ja todellisuuspohjaa tuomaan esiin todennettavia häkökohtia, eikä vaan "heittoja", mitkä voidaan tarkistaa avoimesti ja läpinäkyvästi, puolin ja toisin - faktoja pöytään, pyytää hän..
Tämän pitäisi olla selvää tekstiä niin ostajalle kuin myyjälle ja vielä kerran sama päinvastoin - tasapuolisuuden vuoksi.
Avoimuus ja läpinäkyvyys, myös oikeiden yhteystietojen osalta on tärkeää, jos kehitettäviin asioihin halutaan korjauksia puolin ja toisin.
Hyvää matkaa Thaimaahan
Tämän pitäisi olla selvää tekstiä niin ostajalle kuin myyjälle ja vielä kerran sama päinvastoin - tasapuolisuuden vuoksi.
Avoimuus ja läpinäkyvyys, myös oikeiden yhteystietojen osalta on tärkeää, jos kehitettäviin asioihin halutaan korjauksia puolin ja toisin.
Hyvää matkaa Thaimaahan
Vastaukset 4
Vanhimmat
että asioihin paneutunet konkarit ja asiakkaat riitelevät kuka onm luotettava yhteistyökumppani asuntokaupan tiimoilta. Kaikki kauppiat toisiltaan silmiään repivät.
Jollei tämä selviä niin nuotanveto jatkuu.
Kehoitan kuitenkin erinomaiseen varovaisuuteeen miljoonia bahteja vieraille tileille siirtäessänne.
Mielestäni hyvä olisi jos omasta asunnosta haaveileva ensin vuokraisi itselleen majapaikan vaikka vuodeksi. Tänä aikana saa jo hieman tukevaa tietoa jalkainsa alle.
Tässäkään ei pidä ryhtyä kauppiaiden viiden minuutin esittelypuheen jälkeen allekirjoittamaan sopimusta. Vaikka kuohuviinipullon antaisivatkin. Malttia.....
rakentavin rerveisin 27 x ....
Onko se Baan Taly Samran huoneistohotelli vai mikä ?Onko siinä 3-vai 4 kerrosta ? Onko lämmitys .Onko rannalla .Onko lastenallas .onko pyyhkeet .entä onko tyylikäs .onko yks vai kaks hissiä . entäs kuinka kallis .Käykö raha . mikä raha .mahtuuko lisäpeti .Onko ystävällistä . onko saatavana ruokaa onko paljon ? mitä maksaa . Eikö ole baaria .Paljonko maksaa kyyti ?Sataako vettä , kuika paljon missä sattaa .Onko puhelin , saako soittaa.Puhuuko ne kielillä ?
Onko sulla kaikki kotona?
Ei ole ketään kotona ,kijoitan tätä Huittisen kaupunginkirjastossa .Onkos siellä lämmin vai kuuma ,jos on niin kuinka ? Matkailusta puheenollen ,lähden kohta polkemaan kohti Vampulaa , jossa mulla on teltta pydessä .Falang hiu kossua ,falang pai baan .