Onkos kummoinen homma tehdä ohjaustehostimen öljynvaihto?
Mitäs öljyä pitää hommata ja minkäsverran sinne menee?
Ohjaustehostimen öljyt+ vaihto
Laguna 1
2
847
Vastaukset
- laguunimake
Noin litra ja on helppo homma otat paluuletkun irti ja sen lykkäät tyhjään noin litran kippoon.
sitten kaverin kanssa näin toinen käynnistää auton ja toinen samalla kaataa säiliöön uutta ja kun se kippo jossa on paluuletku tulee täyteen niin koneet seis - "öljynvaihto"
En varsinaisesti vaihtanut kertaakaan. Ajoin autolla 18 vuotta 1/2 miljoonaa kilometriä.
Muutaman kerran imupumpulla tyhjensin säiliön ja tilalle uutta automaattiöjyä. Mitään ongelmia ei esiintynyt pientä ohjausakselivuotoa lukuunottamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161