Törmäsin nettisurffatessa tuollaiseen laitteeseen, eli giljotiinityyppiseen listaleikkuriin. Tietääkö kukaan tästä mitään, siis soveltuuko se tavallisille lattia- ja peitelistoille ja toimiiko, onko jälki minkälainen verrattuna sahaukseen puulistoilla?
listaleikkuri
5
5665
Vastaukset
- dsadasdasd
Ne jotka listoittavat työkseen käyttävät vain ja ainoastaan tuollaisia. Pienemmät firmat ei yleensä hanki koska ei ole käyttä niin paljoa vaikka useita taloja vuodessa.
Jälki tuolla on omaa luokkaansa koska ei revi yhtään. Esim kaikki taulukehystyksethän tehdää juuri giljotiinileikkauksella eikä millään sirkkeleillä.
eikä pölyä- taulun
Taulunkehykset leikataan joko sirkkelillä tai jiirileikkurilla.
T. Kehystäjä - teknokeisari
taulun kirjoitti:
Taulunkehykset leikataan joko sirkkelillä tai jiirileikkurilla.
T. Kehystäjäteet paskaa jälkee
- timpermanni 54
Tällä tehdään taulunkehyksiä, valokuvakehyksiä, jne, tarkkuutta vaativia jutskia..:
http://www.malmintera.fi/listaleikkurit.htm - puuseppä...
Ammattilaisen työkalu. Sitä on myös hinta jos kyseessä on ammattilaite.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi244666- 883724
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483105- 542667
- 2062621
- 512599
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322400- 1522328
- 311955
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1081539