Etsimme avustajia pitkään elokuvaan!

Juonifilmi

Etsimme avustajia Skavabölen Poikiin!         


Juonifilmi Oy kuvaa kevätkesällä 2008 Helsingin seudulla pitkän elokuvan ”Skavabölen pojat”. Linnanmäen huvipuistossa perjantaina 30.5 kuvattavaan kohtaukseen etsimme noin 30- vuotiaita naisia ja lapsiperhettä. Kohtaus sijoittuu 1970- luvulle kevääseen ja avustajien toivotaan pukeutuvan ajan tyylin mukaisesti.

Hotelli Korpilammella kuvattavaan ravintolakohtaukseen keskiviikkona 11.6.2008 Etsimme kohtaukseen avustajiksi yli 30 -vuotiaita miehiä ja naisia. Kohtaus sijoittuu risteilylaivan ravintolaan 1970- luvulle. Toivomme avustajien pukeutuvan siististi 70- luvun tyyliin. Miehet voivat pitää pukua, tummia housuja ja kenkiä.

Aiempi avustaja- tai esiintymiskokemus ei ole tarpeen, vaan avustajat saavat elävöittää kohtausta omana itsenään. Hiuksissa on vältettävä näkyviä ja räikeitä värjäyksiä, moderneja malleja ja miehillä poninhäntää.

Skavabölen pojat on tarina kahdesta veljeksestä, Rupertista ja Evertistä, sekä verisiteestä heidän välillään. Samalla se on tarina erään perheen hajoamisesta 70- ja 80-lukujen Suomessa. Käsikirjoitus pohjautuu Antti Raivion samannimiseen menestysnäytelmään.

Mikäli kiinnostuit, lähteä meille sähköpostilla nimesi, ikäsi ja yhteystietosi sekä tuore valokuva, osoitteeseen

[email protected]


niin otamme sinuun yhteyttä!

0

1074

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        88
        1531
      2. Toivotko koskaan mies...

        Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
        Ikävä
        114
        1420
      3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        68
        1282
      4. Svty paska työpaikka

        Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
        Suomussalmi
        30
        1141
      5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

        Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
        Ikävä
        118
        982
      6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

        Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
        Intohimo
        46
        928
      7. Onko viisikko aktivoitunut

        Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
        Seinäjoki
        19
        882
      8. Olisit voinut olla...

        ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
        Ikävä
        65
        797
      9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

        Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
        Kaste
        316
        783
      10. Olet ihana mies

        Mun söpöliini 🙊😘
        Ikävä
        46
        733
      Aihe