Tämä derbi: http://www.derbi.fi/index.php?sivu=mallit&malli=senda r xrace
Vai tämä X-ray: http://www.motomarine.fi/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=48
Kiitti vastauksista jos vastasitte!
Vai tämä X-ray: http://www.motomarine.fi/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=48
Kiitti vastauksista jos vastasitte!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo eli osta derbi mutta mielimmin derbi xtrem r parempi ja ei maksa kuu muutaman satasen enemmän.
X-ray ei kovin hyvä kaverilla sellanen mutta paremmin kiihtyy derbi ja derbissä on vakiona suurempi netto teho. Osta derbi varma peli huollettuna. Vaikka monet haukkuu derbii minulla ei ole ollut mitään vikaa ja jos tulee niin onhan siinä 2 vuotta takuuta.
derbit hajoaa vähä väliä, ja keeway on kaikinpuolin parempi,
Keeway on pelkkä laatupaska.. eikä derbit hajoo vähän väliä niiku tää yks inisijä laitto. Tuolla sivulla ei edes tiedetä montako vaihdetta tuossa mopossa on :D
Jos on pakko nuista jompikumpi ostaa ni osta Derbi, sillä Keewayhyn ei voi koskaan luottaa. Mutta oma mielipiteeni on, että osta Gilera joka vastaa Derbin xtremeä. Korjatkaa jos oon väärässä.
Kumpi kestää enemmän maastossa?
Aattelin ajella vähän...
samantapasta ajoa muttei ihan ku tässä videossa...
http://video.google.com/videosearch?q=enduro&sitesearch=
derbi ehdottomasti!
osta poika suzuki pv tai manki jumalauta