Olen tilannut hääpuvun, olkaimettoman "kylpypyyhemallin", kun vaihtoehdot olivat jo vähissä. Pyysin siihen kuitenkin lisäksi boleron, jolla saisin käsivarret vähän piiloon, kun en maailman timmein ole. Mikä on pukeutumiskoodi boleron suhteen? Voiko sitä pitää koko illan vai tuleeko vaikutelma, että on ulkotakki päällä?
Entä onko kellään kokemuksia tai kuvalinkkejä olkaimettomasta puvusta, johon olisi teetetty hihat? Onko se edes mahdollista?
Bolero ja olkaimeton puku
2
778
Vastaukset
- JC**
En tarkkaa pukeutumiskoodia tiedä boleron suhteen, mutta jos kyseessä on päiväjuhlat, mielestäni bolero on mitä fiksuin valinta.
Itselleni teetin myös boleron koska puvusani ei ole hihoja vaan spagettiolkaimet. Kyseessä on päiväjuhla, joten aion pitää boleroa päälläni koko häiden ajan.
Teettäminen onnistuu varmaan kunhan hihat ovat samaa kangasta puvun kanssa, sen saaminen tosin voi olla ehkä joissakin tapauksissa ongelmallista, riippuu tietysti materiaalista. Uskoisin, että teettäminen kyllä onnistuu.- Allit piiloon
Olen myös tullut siihen tulokseen, että pidän boleroa koko juhlien ajan. Häät alkavat kahdelta ja kestävät yömyöhään. Nyt olen hylännyt idean hihojen teettämisestä, tosin voisin harkita teettäväni jonkin sortin olkaimet pukuun varmuuden lisäämiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218636Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307897Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825119Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294929Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373447- 1253164
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353056Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853049Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252660