Bolero ja olkaimeton puku

Allit piiloon

Olen tilannut hääpuvun, olkaimettoman "kylpypyyhemallin", kun vaihtoehdot olivat jo vähissä. Pyysin siihen kuitenkin lisäksi boleron, jolla saisin käsivarret vähän piiloon, kun en maailman timmein ole. Mikä on pukeutumiskoodi boleron suhteen? Voiko sitä pitää koko illan vai tuleeko vaikutelma, että on ulkotakki päällä?

Entä onko kellään kokemuksia tai kuvalinkkejä olkaimettomasta puvusta, johon olisi teetetty hihat? Onko se edes mahdollista?

2

767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JC**

      En tarkkaa pukeutumiskoodia tiedä boleron suhteen, mutta jos kyseessä on päiväjuhlat, mielestäni bolero on mitä fiksuin valinta.

      Itselleni teetin myös boleron koska puvusani ei ole hihoja vaan spagettiolkaimet. Kyseessä on päiväjuhla, joten aion pitää boleroa päälläni koko häiden ajan.

      Teettäminen onnistuu varmaan kunhan hihat ovat samaa kangasta puvun kanssa, sen saaminen tosin voi olla ehkä joissakin tapauksissa ongelmallista, riippuu tietysti materiaalista. Uskoisin, että teettäminen kyllä onnistuu.

      • Allit piiloon

        Olen myös tullut siihen tulokseen, että pidän boleroa koko juhlien ajan. Häät alkavat kahdelta ja kestävät yömyöhään. Nyt olen hylännyt idean hihojen teettämisestä, tosin voisin harkita teettäväni jonkin sortin olkaimet pukuun varmuuden lisäämiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      91
      3528
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1779
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1572
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      29
      1351
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      53
      936
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      872
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      872
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      820
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      777
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      774
    Aihe