tai ystävällistä hymyä tällä viikolla jossain?
Oletko saanut
15
2699
Vastaukset
- äk2524
Infossa ja Tiimarissa iloiset kassaneidit tänään.
- Käväsin
Thai hieronassa. Ja kyllähän nämä eksoottiset ja hyvää palvelu tarjontaa tarjoavat pikku neitokaiset hymylivät.
Nämä kaunottaret suorastaan kikottivat minua hoidellessaan.
Eikä siinä vielä kaikki kun otat huomioon minkä nautinnon tuosta palvelusta saa kumpikin osapuoli.
Ei maha olla monta palvelualan yritystä näillä leveyspiireillä missä saat myös tämän miesarvo tunteen kotiin lähtiessäsi tuskinpa sitä ainakaan Tiimarista lähtiessään saa.
Täälä kokkolassa valitaan joka vuosi vuodenyrittäjä ihmettelenkin nyt että miksi ei tämmösille kaunottarille löydy sijaa tuommoseen pestiin.??
Mielestäni ihmiset jotka kärsii kaikenlaisista masennus ogelmista niin lääkärien pitäisi kirjoitta jonkun asteen saate mikä ohjais nämä potilaat noitten suloisten suklaasilmien hellään hoitoon.
Omalta kohdaltani voin sanoa että kun tein Maanataina tuon arvokkaan reissun niin olen laulanut melkein kaikki Tapio Rautavaaran äänitykset pelkästä ilosta ja hyvin voinnista.
Ystävällisesti:Salvatore Riina Alias (Totto) - työlla ja palkalla
ei paljoa kyl hymyilytä. Meinaa olla vähän motivaatio hukassa, kun palkka on reilu 7 € tunti muut lisät(joita harvemmin teen). Sitten pitäis jaksaa olla niin häpi häpi asiakkaille, kun ei tuumaa päästä aina edes pienelle kahvitauolle. Musta ei saa mitään hangon keksiä tällä meiningillä. Kyllähän ne normi hymyt, tervehdykset ja kiitokset tulee..eri asia sitten tuleeko niin sydämen pohjalta ;). Tottakai sitä hymyilis ja palvelis tosi mieluusti jos olis oma yritys tai edes reilu 9 euron tuntipalkka ja muuta.
- jatkuvasti
Arvostelun kohteena on kassaneidit,kun niissä liikkeissä on muutakin henkilökuntaa jotka palvelevat,kassat tekee todella urakalla töitä palkkakin pitäisi olla sen mukainen.
- valittaja
ei oo kyllä tosikaan!
- zakuza
Sain hyvää palvelua Pienkone Ketolan liikkeessä.
"Onko tällä kiire?"
"no ei" sanoin
"käykö jos iltapäivällä on valmista?"
ihan ok paikka - Kopelow
Kävin siis luovuttamassa verta ja kyllä on aina niin hyvä palvelu että... Terveiset vaan tytöille!
- ainakin on niin
ihanaa sakkia että:-). Mulla oli vasta 3. kerta viime viikolla, mutta on itsestään selvää että käyn sallitut 4 kertaa vuodessa. Virtasella mulle hymyiltiin tuhat kertaa eilen:-)). Ja...CipCap vai mikä se on se kenkäputiikki? Ja...Koivuhaan Salessa, ja Pihlajan Siwassa. Johan siinä on. Voisko mitenkään olla niin, että tietynlaiseen käytökseen vastataan tietyllä tavalla...? HYmyyn vastataan hymyllä, ystävälliseen käytökseen ystävällisesti. Yksinkertaista....!
- ärsyttää
kun työnantajat ei kouluta rauhassa meitä kassatyttöjä, vaan joudutaan sitten noloon ja tosi stressaavaan tilanteeseen jos tulee jotain uusia asioita eteen. Ihan mieluusti tekis kaiken ammattitaidolla ja iloisesti, mutta kun ei ne taidot tule ilman oppeja =/. No toivottavasti jengi ymmärtää, ettei se ole kassatyttöjen vika jos menee välistä kieli solmuun.
- hyötykäyttöasemalla
Kokkolan hyötykäyttöasemalla saa tällä hetkellä Kokkolan parasta palvelua! Ja moni on kanssani samaa mieltä.
- Nizefela
Kassatyöntekijän arki ei mitään nannaa todellakaan ole, kuormat tulee joka päivä ja ne pitäisi vuoron aikana purkaa ja tehdä sata kymmenen eri asiaa vielä senkin lisäksi. Ja just ku oot saanu hommat hyvin hanskaan ja alotettua jonku pers.. homman, niin tulee sata asiakasta ja kaikki tahtoo heti palvelua.
Ymmärrättekö, miksi kaikki ei aina ole niin iloisia? :)
Onneksi meillä halkokarilla on niin mahtava asiakaskunta, ettei huonoa päivää oikeastaan olekaan. Suurin osa ihmisistä on aina niin hyvällä tuulella, että itsellekin tulee hyvä mieli, ja se hymy irtoaa helpommin.
Ja itse asiakkaana koettua: Hymyile, ja ole kohtelias, niin sulleki hymyillään, ja ollaan kohteliaita.
Näin kassatädin näkökulmasta :>
- Anonyymi
Joku löi minua kun pelastin nurmikkoa
- Anonyymi
Olen saanut tällä viikolla,kiitos. Röh röh terveisin aikuinen huumorintajuinen mies
- Anonyymi
Juuri tuota tasoa se suomalainen huumori on röh töh ja Prrrt eli pieru ja kakka vitsit ja se, että esitetään vammasta tai mies pukeutuu naiseksi.
Itse en ole koskaan nauranut esim kummelille tai hirveesti muillekaan suomalaisille sketsi ohjelmille.. taitaa enemmän pyree henkisesti jälkeen jääneisiin toi toisten kulttuurrin ja vaimmaisten pilkkaaminen ja homojen ja transihmisten i pilkkaaminen.
Itse nauranut hyville mies on tyhmä vitseille .
Eli se mtyyjä ei nauranut Su jututulle vaan sulle ku luulet olevasi hauska niin ku kaikki boomerit luulee mut ei ole
- Anonyymi
Ollakseni aivan rrrehellinen en ole saanut en tällä viikolla enkä vähään aikaan,en kyllä ole saanut oikein kunnon aasikaspalveluakaan paitsi Kokkolan tokmannilla se ihana aasiakaspalvelija neiti eräänä sunnuntaina pelasti päiväni töykeydellään rakastan pisteliäitä naisia muuten:) Ja sitten vielä ettei unohtuisi pohjanmaan poiliiseille minun pitääkin tarjota ne munkkikahvit kun kohdataan tai jos säästän kun kerran poliisikin joutuu säästämään ja ehkä myös irtisanimaan työntekijöitään no se siitä,Eli pohjanmaan poliiseille joko sitten pelkät kahvit tai munkkikahvit ja tälle ei naureta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1624581Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.392522Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1452173Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet331328- 701184
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.711122Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen711064Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k31018En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on391013- 53943