Oletko saanut

hyvää palvelua

tai ystävällistä hymyä tällä viikolla jossain?

15

2616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äk2524

      Infossa ja Tiimarissa iloiset kassaneidit tänään.

    • Käväsin

      Thai hieronassa. Ja kyllähän nämä eksoottiset ja hyvää palvelu tarjontaa tarjoavat pikku neitokaiset hymylivät.
      Nämä kaunottaret suorastaan kikottivat minua hoidellessaan.
      Eikä siinä vielä kaikki kun otat huomioon minkä nautinnon tuosta palvelusta saa kumpikin osapuoli.
      Ei maha olla monta palvelualan yritystä näillä leveyspiireillä missä saat myös tämän miesarvo tunteen kotiin lähtiessäsi tuskinpa sitä ainakaan Tiimarista lähtiessään saa.
      Täälä kokkolassa valitaan joka vuosi vuodenyrittäjä ihmettelenkin nyt että miksi ei tämmösille kaunottarille löydy sijaa tuommoseen pestiin.??
      Mielestäni ihmiset jotka kärsii kaikenlaisista masennus ogelmista niin lääkärien pitäisi kirjoitta jonkun asteen saate mikä ohjais nämä potilaat noitten suloisten suklaasilmien hellään hoitoon.
      Omalta kohdaltani voin sanoa että kun tein Maanataina tuon arvokkaan reissun niin olen laulanut melkein kaikki Tapio Rautavaaran äänitykset pelkästä ilosta ja hyvin voinnista.

      Ystävällisesti:Salvatore Riina Alias (Totto)

    • työlla ja palkalla

      ei paljoa kyl hymyilytä. Meinaa olla vähän motivaatio hukassa, kun palkka on reilu 7 € tunti muut lisät(joita harvemmin teen). Sitten pitäis jaksaa olla niin häpi häpi asiakkaille, kun ei tuumaa päästä aina edes pienelle kahvitauolle. Musta ei saa mitään hangon keksiä tällä meiningillä. Kyllähän ne normi hymyt, tervehdykset ja kiitokset tulee..eri asia sitten tuleeko niin sydämen pohjalta ;). Tottakai sitä hymyilis ja palvelis tosi mieluusti jos olis oma yritys tai edes reilu 9 euron tuntipalkka ja muuta.

      • jatkuvasti

        Arvostelun kohteena on kassaneidit,kun niissä liikkeissä on muutakin henkilökuntaa jotka palvelevat,kassat tekee todella urakalla töitä palkkakin pitäisi olla sen mukainen.


      • valittaja

        ei oo kyllä tosikaan!


    • zakuza

      Sain hyvää palvelua Pienkone Ketolan liikkeessä.
      "Onko tällä kiire?"
      "no ei" sanoin
      "käykö jos iltapäivällä on valmista?"

      ihan ok paikka

    • Kopelow

      Kävin siis luovuttamassa verta ja kyllä on aina niin hyvä palvelu että... Terveiset vaan tytöille!

      • ainakin on niin

        ihanaa sakkia että:-). Mulla oli vasta 3. kerta viime viikolla, mutta on itsestään selvää että käyn sallitut 4 kertaa vuodessa. Virtasella mulle hymyiltiin tuhat kertaa eilen:-)). Ja...CipCap vai mikä se on se kenkäputiikki? Ja...Koivuhaan Salessa, ja Pihlajan Siwassa. Johan siinä on. Voisko mitenkään olla niin, että tietynlaiseen käytökseen vastataan tietyllä tavalla...? HYmyyn vastataan hymyllä, ystävälliseen käytökseen ystävällisesti. Yksinkertaista....!


    • ärsyttää

      kun työnantajat ei kouluta rauhassa meitä kassatyttöjä, vaan joudutaan sitten noloon ja tosi stressaavaan tilanteeseen jos tulee jotain uusia asioita eteen. Ihan mieluusti tekis kaiken ammattitaidolla ja iloisesti, mutta kun ei ne taidot tule ilman oppeja =/. No toivottavasti jengi ymmärtää, ettei se ole kassatyttöjen vika jos menee välistä kieli solmuun.

    • hyötykäyttöasemalla

      Kokkolan hyötykäyttöasemalla saa tällä hetkellä Kokkolan parasta palvelua! Ja moni on kanssani samaa mieltä.

      • Nizefela

        Kassatyöntekijän arki ei mitään nannaa todellakaan ole, kuormat tulee joka päivä ja ne pitäisi vuoron aikana purkaa ja tehdä sata kymmenen eri asiaa vielä senkin lisäksi. Ja just ku oot saanu hommat hyvin hanskaan ja alotettua jonku pers.. homman, niin tulee sata asiakasta ja kaikki tahtoo heti palvelua.

        Ymmärrättekö, miksi kaikki ei aina ole niin iloisia? :)

        Onneksi meillä halkokarilla on niin mahtava asiakaskunta, ettei huonoa päivää oikeastaan olekaan. Suurin osa ihmisistä on aina niin hyvällä tuulella, että itsellekin tulee hyvä mieli, ja se hymy irtoaa helpommin.

        Ja itse asiakkaana koettua: Hymyile, ja ole kohtelias, niin sulleki hymyillään, ja ollaan kohteliaita.

        Näin kassatädin näkökulmasta :>


    • Anonyymi

      Joku löi minua kun pelastin nurmikkoa

    • Anonyymi

      Olen saanut tällä viikolla,kiitos. Röh röh terveisin aikuinen huumorintajuinen mies

      • Anonyymi

        Juuri tuota tasoa se suomalainen huumori on röh töh ja Prrrt eli pieru ja kakka vitsit ja se, että esitetään vammasta tai mies pukeutuu naiseksi.
        Itse en ole koskaan nauranut esim kummelille tai hirveesti muillekaan suomalaisille sketsi ohjelmille.. taitaa enemmän pyree henkisesti jälkeen jääneisiin toi toisten kulttuurrin ja vaimmaisten pilkkaaminen ja homojen ja transihmisten i pilkkaaminen.
        Itse nauranut hyville mies on tyhmä vitseille .
        Eli se mtyyjä ei nauranut Su jututulle vaan sulle ku luulet olevasi hauska niin ku kaikki boomerit luulee mut ei ole


    • Anonyymi

      Ollakseni aivan rrrehellinen en ole saanut en tällä viikolla enkä vähään aikaan,en kyllä ole saanut oikein kunnon aasikaspalveluakaan paitsi Kokkolan tokmannilla se ihana aasiakaspalvelija neiti eräänä sunnuntaina pelasti päiväni töykeydellään rakastan pisteliäitä naisia muuten:) Ja sitten vielä ettei unohtuisi pohjanmaan poiliiseille minun pitääkin tarjota ne munkkikahvit kun kohdataan tai jos säästän kun kerran poliisikin joutuu säästämään ja ehkä myös irtisanimaan työntekijöitään no se siitä,Eli pohjanmaan poliiseille joko sitten pelkät kahvit tai munkkikahvit ja tälle ei naureta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      20
      3375
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2798
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2454
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1847
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      51
      1709
    6. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1441
    7. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1438
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      9
      1431
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1315
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      262
      1135
    Aihe