Mestaruus ratkesi jo tänään, kun joukkue kukisti vepsun rutiini suorituksella. Loppukauden ohjelma on naurettavan helppo. Huomatkaa muuten miten tepsusta joka turha lupaus aina maajoukkueissa, mutta interistä ei koskaan.
FC Inter on jo mestari
12
1296
Vastaukset
- dfbfbabb
Ex inter serge n gal sanoo urheilulehdessä et sen takia lähti pois suomesta kun ei oo yleisöä stadioneilla.Kyllä pisti naurattaa luulis sille sama olevan onko yleisöä vai ei kun ammatikseen pelaa.Ois nyt suoraan ees sanonu et lähti pois kun suomessa on niin paska taso veikkausliigassa.
- balloboltsi
Ei kun just toisinpäin. Ei varmaan missään muussa maassa koko maailmassa ole tasoon nähden noin vähän katsojia. Ja tämä saattaa olla jopa totta.
- gjhjhgjgj
balloboltsi kirjoitti:
Ei kun just toisinpäin. Ei varmaan missään muussa maassa koko maailmassa ole tasoon nähden noin vähän katsojia. Ja tämä saattaa olla jopa totta.
nÄINHÄN SE JUST ON PASKA SARJA VÄHÄN YLEISÖÖ.serge n gal teki ihan oikein ku lähti ei meidän potkupallo liigassa kehity,tosin galistakaa tuskin huippu pelaajaa tulee.
- balloboltsi
gjhjhgjgj kirjoitti:
nÄINHÄN SE JUST ON PASKA SARJA VÄHÄN YLEISÖÖ.serge n gal teki ihan oikein ku lähti ei meidän potkupallo liigassa kehity,tosin galistakaa tuskin huippu pelaajaa tulee.
...tarkotin kyllä että tasoon nähden pitäisi olla sellasta sanotaan nyt 8000 matsia kohden ainakin, jos keskemmällä Euroopassa oltaisiin.
- sssaa
No siinä varsinainen asiantuntia! Kausi on käytännössä vielä alussa ja nyt jo tuuletellaan, HAH HAH! Oiskohan parempi pitää suu supussa ja katella pikkusen pidemmälle kauteen ennen ku menee tollasta huutelemaan. Katsos ku se voi todella helpolla napsahtaa omaan nilkkaan ja pahasti. Eipä taida kyseisella asiantuntialla olla vielä paljoa kokemusta veikkausliigan kausista. Ihan vinkkinä vaan, se myötätuuli voi muuttua vastatuuleksi todella nopeasti kauden aikana, SE ON NÄHTY MONEEN KERTAAN ERI KAUSIEN AIKANA ERI JENGIEN KOHDALLA!
- Jokitörmä
Täysin samaa mieltä: Inter voi vielä vaikka pudota. Odotan sitä vesi kielellä!
TPS on TURKU!
- <<<<
JOKSENKIN VEIKKAAN HAKAA MESTARIKSI..MUITA MUSTIA HEVOSIA LAHTI.HONKA.HJK.TPS.
PUTOAAJAN PAIKALLE JOUTUU KOTKA.ROPS.TAI KUPS.KOSKA KOTKA ON KONTANNUT AIKA REIPPAASTI.SUOMEN MM-KARSINNAT 2 TASAPELIÄ.2 TAPPIOTA JA 2 VOITTOA..VANHANA HJK.TPS.HONKA.ÍNTER AKSELIN MIEHENÄ < KLUBIN NOUSUKAAN EI OLISI MAHDOTON - nii joo
Interin håmo håkanit on pelkkää muovia
- Tarvitaan hyökkäysvoimaa
Inter saattaa hyvin voittaa Suomen Mestaruuden puolustamalla ja pitohyökkäämällä, mutta maajoukkue ei voi pärjätä Interin pelityylillä koska vastustajan hyökkääjät ovat niin paljon kovempia ja taitavampia, että kilpikonnapuolustus luhistuu varmasti ennemmin tai myöhemmin. Samoin harppuunahyökkäyksillä ei juuri ole mahdollisuuksia. That's why.
En tunne tarkemmin Interin pelaajia yksilöinä, mutta yksi, Joni Aho vaikuttaa, sellaiselle, että voi olla jo lähelläkin maajoukkuekutsua. - aisantuntija
Mitäs taisi tulla sanottua puolivuotta sitten, mutta ette kuunnelleet. Ensi vuonna Inter on vasta korkeintaan neljäs, kun huomioidaan muuttunut joukkue, ennakkopaineet sekä lisääntynyt pelimäärä.
- Aisantuntija
Nuoriso maajoukkueissa stadilaisia muttei esim paajasta tai Kaukoa. Ja taas mestaruus turkuun tosin kangaskolkka voittaa mestaruuden maaleissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423477Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",42473Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/842190Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371845- 1291812
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee281729- 1381395
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131329"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551196Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1571103