olen kuullut että olisi mahdollista saada jonkinlainen valtion takaama laina että saisi velkansa maksetuksi itsellä on ulosotossa n. 18000 euroa onko kokemuksia vai olenko koko loppu elämän korkojen ja ulosoton asiakas vai pitääkö tehdä irwinit että haistakaa paska koko valtiovalta ja ottaa lopputili ja jäädä yhteiskunnan elätiksi kun ei oikein oikein luonto riitä kun haluaisi kumminkin käydä töissä ja maksaa velkaansa pois mutta kun nykyisessä tilanteessa ei näy loppua vaan sama kituutus jatkuu tilistä toiseen eikä ole sitä kultaista päivää että koska loppuu tiedän itse aiheutettu ongelma mutta kun tuntuu turhalta käydä töissä maksaa verot ja päälle ulosotto ja käteen ei jää kun leivän kannikka menetetystä vapaa-ajasta....mutta kun mieli tekee olla kummin yhteiskuntaa veroja maksavana mutta onko järkee vai ei?
velkasaneeraus
api
3792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
velkajäjestely ja yrittäjillä velkasaneeraus jos se hyväksytään käräjäoikeudessa.
Sinun kannattaa ottaa ensin pikimmiten yhteyttä paikkakuntasi velkaneuvojaan ja hän kartoittaa miten on paras saada sinun velkasi hoidettua.
On olemassa muitakin keinoja kuin velkajärjestely, mutta jos siihen pääsee se on hyvä keino saada raha-asiansa järjestykseen.
Velkajärjestely on parempi vaihto-ehto kuin ulosotto ja puhun kokemuksesta.
Maksuohjelma kestää 5 vuotta. Tsemppiä!
Velkajärjestelyn tarkka kestoaika on 5v 5kk.
Kyllä se 5 vuotta on velkajärjestelyn kesto. Lisäkuukausia saattaa tulla, esim. jos maksaa selvittäjän palkkion tai joutuu lisätilityksiä tekemään velkojille