tää geokätköily homma oikeen on??
Ensimmäistä kertaa törmäsin keskusteluun. Siis navigaattorilla etsitään jotain????
hei siis
3
1203
Vastaukset
- kätköilijä
Geokätköily on ulkoiluharrastus, jossa piilotetaan ja etsitään geokätköiksi kutsuttuja rasioita. Useimmiten etsintä tehdään GPS-paikannuslaitteen avulla, mutta laitteen käyttö ei ole välttämätöntä. Netistä (www.geocaching.com) saa kätköjen koordinaatit sekä useimmilta kätköiltä myös vihjeen purkin löytämiseksi.
Lisätietoa kannattaa katsoa www.geocaching.fi -sivuilta sekä tietysti löytyy hyvät suomenkieliset kätkösivut www.geocache.fi. Tästä etusivulta löytyvät myös linkit suomenkielisille keskustelupalstoille. Jos harrastus alkaa kiinnostaa, noilta sivustoilta löytyy apuja / auttajia alkumetreille.- tutustua
Tästä kannattaa aloittaa tutustuminen:
http://personal.inet.fi/hima/pekkar/opiksi/miten_aloitan.htm
Sitten vasta näille:
http://www.geocache.fi/
http://www.geocaching.fi/linkit/index.php
Ja jos "tauti" iski, niin nää on "viralliset" sivut:
http://www.geocaching.com/
- ap.
ei voi muuta sanoo ku et tosi koukuttava harrastus! Eka kätkö löydetty...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627