Metropolia - Televisio/Radiotyö

Elikkäs pääsikö kukaan jatkoon ?? :) Itse pääsin ja jännittää maanantain kokeet hurjasti! Mitkä mahtoivat nuo kotona tehtävät jutut olla ?? Aattelin mahtoivatko kaikilla olla samat, kunnallisvaaleihin liittyvät jne.
4297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moikka.

Jatkoon pääsin minäkin. Kunnallisvaalitietoiskun suunnittelu mullekin annettiin ohjeeksi. Kirjasin vähän hätäisesti saamani ohjeet. Mitenköhän ne nyt tarkalleen menivät? Sen muistan, että kuva ja lehtiä pitää ottaa mukaan.

Äänestä
  • oiskohan sulla meseä tai jotain :) vois stressailla yhes :D juu joku tietoisku joka aktivoi nuoret äänestämään kunnallisvaaleissa. meniköhän oikein, olin kanssa niin yllättynyt kun onnittelivat jatkoon pääsystä :D

    Äänestä

  • tytsy kirjoitti:

    oiskohan sulla meseä tai jotain :) vois stressailla yhes :D juu joku tietoisku joka aktivoi nuoret äänestämään kunnallisvaaleissa. meniköhän oikein, olin kanssa niin yllättynyt kun onnittelivat jatkoon pääsystä :D

    Joo ei mesee!! Stressaa enemmän vaan ;) Elikkä tietoiskun rinnalle sitten piti keksiä vielä pari slogania, niinhän se tais mennä. Tsemppiä! Ei viitti liikaa jännittää. ;)

    Äänestä

  • plikka kirjoitti:

    Joo ei mesee!! Stressaa enemmän vaan ;) Elikkä tietoiskun rinnalle sitten piti keksiä vielä pari slogania, niinhän se tais mennä. Tsemppiä! Ei viitti liikaa jännittää. ;)

    hmm. ootko jo tehny tehtävän ? :D ite kohta alotan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy kirjoitti:

Elikkäs pääsikö kukaan jatkoon ?? :) Itse pääsin ja jännittää maanantain kokeet hurjasti! Mitkä mahtoivat nuo kotona tehtävät jutut olla ?? Aattelin mahtoivatko kaikilla olla samat, kunnallisvaaleihin liittyvät jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu