David Bowie

hei!

oon menossa 10.10 Hartwall-areenalle kattomaan Bowieta..onkohan siinä missään lähellä hotellia kun ei mee junia enään Kuopioon niin myöhään..kiitos avusta:)
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tää on kaupunki hotelleja tukossa... Hotelli haaga on varmaan lähin... semmonen kohtuu hintanen. Pasilassa on kanssa muutama ... vissii sokos hotelli ja holiday inn ainaski... kyllä netistä löytyy.Toivottavasti tulee loistava keikka.. Hartwalli on vaan vähän kolkko mesta... saas nähdä ja kuulla...

Äänestä

70-luvun alussa New Yorkissa oli vain kahdenlaisia esiintymislavoja: paikkoja teatraalisille esiintyjille, kuten David Bowielle, ja folk-musiikkipaikkoja. Tuo oli Patti Smith- dokumentissa.

Äänestä

Kyl käypp katteeks, ku ite en ehdi katsomaan yhtä suosikki artistiani sinne. Nauti sinä minunkin puolesta hyvästä musiikista siellä.

Bowien musiikki on todella hyvää.


PS. Kertoisitko miten konsertti meni ja mitä biisejä se soitti....(jos viitsit)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö Kuopiosta kirjoitti:

hei!

oon menossa 10.10 Hartwall-areenalle kattomaan Bowieta..onkohan siinä missään lähellä hotellia kun ei mee junia enään Kuopioon niin myöhään..kiitos avusta:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu