Äänekosken käräjäoikeus

Jätin 3 kk sitten lainhuutohakemuksen eikä vieläkään ole tullut päätöstä. Olen soittanut hakemuksen perään ja kiirehtinyt sitä. Milloin joku on lomalla tai tms. Herran jestas sentään! Todella ammattitaidotonta surkea johtamista / resursointia vai mistä on kyse?

Yksinkertainen asia kestää noin kauan. Jumalauta nykyään ammutan raketteja kuuhun, nämä nyhrää yksinkertaisen asian kanssa noin katuvan.

Aika surkea näyttö käräjäoikeudelta!!!
112331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Käräjäoikeus on varmaan joku suojatyöpaikka,, Kaikki surkimukset on siellä!

Äänestä

käräjäoikeus tekee ratkaisujakin persereikä tuntumalla,lautamiehet ei uskalla olla eri mieltä ja dumari/syyttäjä ihan syvätä.syyttäjä haaskaa selviä tapauksia valtion rahaa jotka vois päättä ilmaoikeudenkäyntiä(sakkorangaistukset)mutta tällainen käytäntö täällä,lautamiehet pois vaan niitä ei tarvita.

Äänestä
  • Syyttäjän syyttäminen voi jäädä, jos käräjäoikeutta moititaan. Eri firman miehiä.

    Äänestä

Äänekosken käräjäoikeus on pudonnut kehityksen kelkasta. Toiminnalla ei ole mitään laatu vatimuksia. Päivät menee päätä käännellessä. Ei mitään vastinetta veromarkoillemme.

Äänestä

Mihin semmosta tarvitan???

Äänestä

mietin missä viipyy mulle kuuluvat tilipetos rahat? asia vanhentunu kohta 3 vuotta siellä!!!

Äänestä

Koskenseudun käräjäoikeus on syvältä sieltä minne valo ei paista,sukulaisia ja tuttavia lautamiehinä',jos näiden tuttava tai sukulainen on oikeudessa ei heitä tuomita,mutta jos on joku joka ennenmuinoin oli poliisin ja käräjäoikeuden asiakas saatiin tälle tehtyä tuomio vaikka ei näyttöä olisikaan ollut,näin nämä juoruavat lautamiehet tekevät päätöksiään kuulopuheidenkin perusteella.Muistan tapauksen jossa olin syytettynä rikoksesta jota en tehnyt ,oli todistaja joka sanoi minun tehneen sen,eli valehteli,kaksi todistajaa oli minulla jotka sanoivat minun olleen muussa kaupungissa tapahtumahetkellä,eli siitä tuli 8kk paakkelsia vaikka en ollut tehnyt sitä rikosta, eli koko oikeus on vailla pohjaa.POIS LAUTAMIEHET SIELTÄ.

Äänestä

Toivottavasti olet saanut lainhuutosi jo. Asiat voivat viipyä siksikin, ettei asiakas ole toimittanut kaikkia papereita kerralla, tai ne ovat vanhentuneita tai vääriä.

Lienet kuullut valtion tuottavuusohjelmasta, joka syö resursseja myös käräjäoikeuksilta. Lienet kuullut myös isoista talousrikostutkinnoista, jotka ovat alueella olleet käynnissä ja vieneet käräjäoikeuden aikaa.

Äänestä
  • Käräjäoikeus ei käsittele lainhuutoja !
    oikea osoite on maanmittauslaitos

    Äänestä

Sain lainvastaisen päätöksen riita-asiassa, mutta onneksi uskalsin viedä hoviin ja Vaasassa kääntyi päinvastaiseksi eli oikeaksi. Älkää aina uskoko, oikeus on arvoitus.

Äänestä

No eipä ole se lupa-asioitten toimistokaan kovin valveutunutta.
Kun menin sisään niin molemmilla sihteereillä oli asiakas ja kun ne lähtivät yhtä aikaa niin sain valita kummalle asiani annan.Kehotti menemään Jyväskylän toimistoon mutta otti kuitenkin hakemuksen sisään.
Jonotusta oli noin puolitoista minuuttia mutta kun hain passin Jyväskylän toimistosta niin jonotin 2,5 tuntia.

Minusta tää ei ole oikein järkevää mutta päättäjät kyllä tulevat informoiduksi missä porukkaa on liikaa ja missä sitä tarvittais lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäpätevää porukkaa!!! kirjoitti:

Jätin 3 kk sitten lainhuutohakemuksen eikä vieläkään ole tullut päätöstä. Olen soittanut hakemuksen perään ja kiirehtinyt sitä. Milloin joku on lomalla tai tms. Herran jestas sentään! Todella ammattitaidotonta surkea johtamista / resursointia vai mistä on kyse?

Yksinkertainen asia kestää noin kauan. Jumalauta nykyään ammutan raketteja kuuhun, nämä nyhrää yksinkertaisen asian kanssa noin katuvan.

Aika surkea näyttö käräjäoikeudelta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu