Kaippa joku suurperhepalstalta on käynyt

vm-76

tuetuilla lomilla?? millaisia ne on ollut ja mitä kannattaa ensikertalaisen muistaa.?
Me menemme heinäkuussa Kalajoelle.

3

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pikku Myy -78

      Samoja vinkkejä odotellaan... Olemme lähdössä monikkoperheiden lomalle Ikaalisten kylpylään 22.-22.6. Onko täällä muita sinne tulijoita? Olis kiva tehdä tuttavuutta jo vähän etukäteen.

    • wilma60

      Mulla ei ihan suurperhe, vain 3 lasta ja minä. Me olemme olleet muutaman kerran tuetulla lomalla, mutta aina talvella. Ei siinä ole mitään sen ihmeempää muistamista; ottaa mukaan tavarat joita lomalla tarvitsee. Aika usein tuetuilla lomilla on kaikki ruokailut yms. järjestetty joten senkin puolesta voi olla huoleta. Toki mökkiin/hotellihuoneeseen voi jotain syömistä ottaa, sillä yleensä iltapalaa ei lomilla ole.

    • vm-78...

      Ei kokemusta tuetuilta, mutta pakko oli vastata, kun tiedän melko varmasti kuka oot!
      Tiäkköhän sä mua? =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4337
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      110
      4154
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      37
      4067
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3917
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3364
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3238
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3221
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1582
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1120
    Aihe